Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Birlik beraberlik olduğu zaman ekonomik sıkıntıların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum' dedi

MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erhan Usta , ekonomi ve cari açığa dair değerlendirmelerde bulundu.

Usta, ülkenin zor günlerden geçtiğini, terör konusunda da iktisadi olarak da zorlukların olduğunu belirterek, "İşsizlik çok fazla artıyor. İstihdamla ilgili, üretimle ilgili sorunlarımız var. Dış politikada köşeye sıkışmış durumdayız. Bütün bu şartllar düşünüldüğünde ülkemizin bunların üstesinden gele bilmesi için birlik beraberlik olması gerekiyor. Bu anlamda MHP olarak devletimizin ve hükümetimizin bu mücadelede yanındayız. Bu şu demek değil biz uygulamadan kaynaklanan bir takım sorunlar, mağduriyetler yaşatılacaksa vatandaşa bunun sorumluluğunu üstlenemeyiz. Bu hükümetin sorumluluğudur. Bizim verdiğimiz destek bunların çok daha iyi yöntemlerle yapılmasıdır bu mücadelenin. Birlik beraberlik olduğu zaman bunların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum. Reform yapılması lazım Türkiye'de her konuda. Malesef hükümet ciddi adımları atma konusunda değişiklik gösteriyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN İMAJI BOZULUYOR
Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: "İşsizlik, cari açık gibi konuların çözümü yapısal reformların devam ettirilmesi, son orta vadeli programda şunu gördük büyüme düşürülüyor, fakat cari açık tahminleri yukarıya doğru revize edildi. Aslında büyümenin düşürüldüğü bir ortamda cari açığın çok daha fazla düşmesi lazımdı. Bu ters ilişkinin olması Türkiye'nin iktisadi alanda da ekonomi alanında da yapısal sorunların artarak devam ettiğini gösteriyor. Bu çok vahim. Burda hükümet bir yanlış daha yaptı tasaruflar Türkiye'de çok düşük ve arttırılması lazım. Tasarrufları da yatırıma dönüştürmemiz lazım. Yatırımları teşvik etmemiz gerekiyor fakat hükümet yanlış peşinde tüketimi teşvik ediyor. Bu çok çelişkili bir durum. İlk yapılacak iş ülkede güveni tessi etmek. Yatırımcının kendisini ve geleceğini güvende hissetmesi lazım. Yurt dışında Türkiye'nin imajı bozuluyor. Hangi yabancı gazeteyi açsanzı bunları görme imkanınız var. Bu imajı düzeltmek lazım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa konusunda anayasayı ve kanunları çiğneme konusundaki tavrından vaz geçmesi lazım. Hukukun çalışmadığına dair algılar ülkenin imajını bozuyor. Hukuk demokrasi alanında alınması gereken tedbirler var. Satandartları yükseltmemiz lazım, ekonomi alanında tasarrufları arttırıcı yatırımcının önünü açan, yatırım maliyetlerini ülkede azaltan, iş gücünün üzerindeki vergileri düşüren uygulamalar yapmamız lazım. Ülkede verimlilik çok düşük. Bunlar bilinmeyen şeyler değil yapılacak şeyler belli, bunları yapma konusunda hükümetin bir irade ortaya koyması gerekiyor."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Anayasa değişiklik teklifinin 8 maddesi 339 oyla kabul edildi

1 Anayasa değişiklik teklifinin 8. maddesi 339 oyla kabul edildi

Milasta Milli Eğitim Müdürü kariyer günlerinde öğrencilerle buluştu

2 Milas'ta Milli Eğitim Müdürü kariyer günlerinde öğrencilerle buluştu

Anayasa değişiklik teklifi 11 maddesi 342 oyla kabul edildi

3 Anayasa değişiklik teklifi 11. maddesi 342 oyla kabul edildi

Anayasa değişiklik teklifi 10 maddesi 340 oyla kabul edildi

4 Anayasa değişiklik teklifi 10. maddesi 340 oyla kabul edildi

Giresunda yakalanan PKKlılardan biri HDPli eski milletvekili adayı çıktı

5 Giresun'da yakalanan PKK'lılardan biri HDP'li eski milletvekili adayı çıktı

AK Parti ve CHP belediyeleri Çamburnu için el ele verecek

6 AK Parti ve CHP belediyeleri 'Çamburnu' için el ele verecek

Bursada BYLOCK kullanan 11 FETÖ mensubu asker adliyeye sevk edildi

7 Bursa'da BYLOCK kullanan 11 FETÖ mensubu asker adliyeye sevk edildi


SIRADAKİ HABER