MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Birlik beraberlik olduğu zaman ekonomik sıkıntıların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum' dedi

MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erhan Usta , ekonomi ve cari açığa dair değerlendirmelerde bulundu.

Usta, ülkenin zor günlerden geçtiğini, terör konusunda da iktisadi olarak da zorlukların olduğunu belirterek, "İşsizlik çok fazla artıyor. İstihdamla ilgili, üretimle ilgili sorunlarımız var. Dış politikada köşeye sıkışmış durumdayız. Bütün bu şartllar düşünüldüğünde ülkemizin bunların üstesinden gele bilmesi için birlik beraberlik olması gerekiyor. Bu anlamda MHP olarak devletimizin ve hükümetimizin bu mücadelede yanındayız. Bu şu demek değil biz uygulamadan kaynaklanan bir takım sorunlar, mağduriyetler yaşatılacaksa vatandaşa bunun sorumluluğunu üstlenemeyiz. Bu hükümetin sorumluluğudur. Bizim verdiğimiz destek bunların çok daha iyi yöntemlerle yapılmasıdır bu mücadelenin. Birlik beraberlik olduğu zaman bunların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum. Reform yapılması lazım Türkiye'de her konuda. Malesef hükümet ciddi adımları atma konusunda değişiklik gösteriyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN İMAJI BOZULUYOR
Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: "İşsizlik, cari açık gibi konuların çözümü yapısal reformların devam ettirilmesi, son orta vadeli programda şunu gördük büyüme düşürülüyor, fakat cari açık tahminleri yukarıya doğru revize edildi. Aslında büyümenin düşürüldüğü bir ortamda cari açığın çok daha fazla düşmesi lazımdı. Bu ters ilişkinin olması Türkiye'nin iktisadi alanda da ekonomi alanında da yapısal sorunların artarak devam ettiğini gösteriyor. Bu çok vahim. Burda hükümet bir yanlış daha yaptı tasaruflar Türkiye'de çok düşük ve arttırılması lazım. Tasarrufları da yatırıma dönüştürmemiz lazım. Yatırımları teşvik etmemiz gerekiyor fakat hükümet yanlış peşinde tüketimi teşvik ediyor. Bu çok çelişkili bir durum. İlk yapılacak iş ülkede güveni tessi etmek. Yatırımcının kendisini ve geleceğini güvende hissetmesi lazım. Yurt dışında Türkiye'nin imajı bozuluyor. Hangi yabancı gazeteyi açsanzı bunları görme imkanınız var. Bu imajı düzeltmek lazım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa konusunda anayasayı ve kanunları çiğneme konusundaki tavrından vaz geçmesi lazım. Hukukun çalışmadığına dair algılar ülkenin imajını bozuyor. Hukuk demokrasi alanında alınması gereken tedbirler var. Satandartları yükseltmemiz lazım, ekonomi alanında tasarrufları arttırıcı yatırımcının önünü açan, yatırım maliyetlerini ülkede azaltan, iş gücünün üzerindeki vergileri düşüren uygulamalar yapmamız lazım. Ülkede verimlilik çok düşük. Bunlar bilinmeyen şeyler değil yapılacak şeyler belli, bunları yapma konusunda hükümetin bir irade ortaya koyması gerekiyor."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

2 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Bursa'da tombala operasyonu

3 Bursa'da tombala operasyonu

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

4 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

5 Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

6 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Taban ve tavan siyaseti...

7 Taban ve tavan siyaseti...

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

8 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

9 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

10 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye


SIRADAKİ HABER