Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Birlik beraberlik olduğu zaman ekonomik sıkıntıların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum' dedi

MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erhan Usta , ekonomi ve cari açığa dair değerlendirmelerde bulundu.

Usta, ülkenin zor günlerden geçtiğini, terör konusunda da iktisadi olarak da zorlukların olduğunu belirterek, "İşsizlik çok fazla artıyor. İstihdamla ilgili, üretimle ilgili sorunlarımız var. Dış politikada köşeye sıkışmış durumdayız. Bütün bu şartllar düşünüldüğünde ülkemizin bunların üstesinden gele bilmesi için birlik beraberlik olması gerekiyor. Bu anlamda MHP olarak devletimizin ve hükümetimizin bu mücadelede yanındayız. Bu şu demek değil biz uygulamadan kaynaklanan bir takım sorunlar, mağduriyetler yaşatılacaksa vatandaşa bunun sorumluluğunu üstlenemeyiz. Bu hükümetin sorumluluğudur. Bizim verdiğimiz destek bunların çok daha iyi yöntemlerle yapılmasıdır bu mücadelenin. Birlik beraberlik olduğu zaman bunların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum. Reform yapılması lazım Türkiye'de her konuda. Malesef hükümet ciddi adımları atma konusunda değişiklik gösteriyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN İMAJI BOZULUYOR
Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: "İşsizlik, cari açık gibi konuların çözümü yapısal reformların devam ettirilmesi, son orta vadeli programda şunu gördük büyüme düşürülüyor, fakat cari açık tahminleri yukarıya doğru revize edildi. Aslında büyümenin düşürüldüğü bir ortamda cari açığın çok daha fazla düşmesi lazımdı. Bu ters ilişkinin olması Türkiye'nin iktisadi alanda da ekonomi alanında da yapısal sorunların artarak devam ettiğini gösteriyor. Bu çok vahim. Burda hükümet bir yanlış daha yaptı tasaruflar Türkiye'de çok düşük ve arttırılması lazım. Tasarrufları da yatırıma dönüştürmemiz lazım. Yatırımları teşvik etmemiz gerekiyor fakat hükümet yanlış peşinde tüketimi teşvik ediyor. Bu çok çelişkili bir durum. İlk yapılacak iş ülkede güveni tessi etmek. Yatırımcının kendisini ve geleceğini güvende hissetmesi lazım. Yurt dışında Türkiye'nin imajı bozuluyor. Hangi yabancı gazeteyi açsanzı bunları görme imkanınız var. Bu imajı düzeltmek lazım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa konusunda anayasayı ve kanunları çiğneme konusundaki tavrından vaz geçmesi lazım. Hukukun çalışmadığına dair algılar ülkenin imajını bozuyor. Hukuk demokrasi alanında alınması gereken tedbirler var. Satandartları yükseltmemiz lazım, ekonomi alanında tasarrufları arttırıcı yatırımcının önünü açan, yatırım maliyetlerini ülkede azaltan, iş gücünün üzerindeki vergileri düşüren uygulamalar yapmamız lazım. Ülkede verimlilik çok düşük. Bunlar bilinmeyen şeyler değil yapılacak şeyler belli, bunları yapma konusunda hükümetin bir irade ortaya koyması gerekiyor."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

2 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

3 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

4 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

MHP İlkadıma Durmuş aday

5 MHP İlkadım'a Durmuş aday

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

6 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

Meral Akşener Samsuna geliyor

7 Meral Akşener Samsun'a geliyor

İlkadımda hayır  önde gidiyor

8 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

9 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

10 Samsunspor'da pazartesi sendromu


SIRADAKİ HABER