MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Birlik beraberlik olduğu zaman ekonomik sıkıntıların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum' dedi

MHP Samsun Milletvekili Usta'dan çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erhan Usta , ekonomi ve cari açığa dair değerlendirmelerde bulundu.

Usta, ülkenin zor günlerden geçtiğini, terör konusunda da iktisadi olarak da zorlukların olduğunu belirterek, "İşsizlik çok fazla artıyor. İstihdamla ilgili, üretimle ilgili sorunlarımız var. Dış politikada köşeye sıkışmış durumdayız. Bütün bu şartllar düşünüldüğünde ülkemizin bunların üstesinden gele bilmesi için birlik beraberlik olması gerekiyor. Bu anlamda MHP olarak devletimizin ve hükümetimizin bu mücadelede yanındayız. Bu şu demek değil biz uygulamadan kaynaklanan bir takım sorunlar, mağduriyetler yaşatılacaksa vatandaşa bunun sorumluluğunu üstlenemeyiz. Bu hükümetin sorumluluğudur. Bizim verdiğimiz destek bunların çok daha iyi yöntemlerle yapılmasıdır bu mücadelenin. Birlik beraberlik olduğu zaman bunların hepsi aşılacaktır. Hükümet günlük politik kaygılarla hareket etmemeli. Hükümetin böyle bir kusurunun olduğunu sıklıkla ifade ediyorum. Reform yapılması lazım Türkiye'de her konuda. Malesef hükümet ciddi adımları atma konusunda değişiklik gösteriyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN İMAJI BOZULUYOR
Usta açıklamalarını şöyle sürdürdü: "İşsizlik, cari açık gibi konuların çözümü yapısal reformların devam ettirilmesi, son orta vadeli programda şunu gördük büyüme düşürülüyor, fakat cari açık tahminleri yukarıya doğru revize edildi. Aslında büyümenin düşürüldüğü bir ortamda cari açığın çok daha fazla düşmesi lazımdı. Bu ters ilişkinin olması Türkiye'nin iktisadi alanda da ekonomi alanında da yapısal sorunların artarak devam ettiğini gösteriyor. Bu çok vahim. Burda hükümet bir yanlış daha yaptı tasaruflar Türkiye'de çok düşük ve arttırılması lazım. Tasarrufları da yatırıma dönüştürmemiz lazım. Yatırımları teşvik etmemiz gerekiyor fakat hükümet yanlış peşinde tüketimi teşvik ediyor. Bu çok çelişkili bir durum. İlk yapılacak iş ülkede güveni tessi etmek. Yatırımcının kendisini ve geleceğini güvende hissetmesi lazım. Yurt dışında Türkiye'nin imajı bozuluyor. Hangi yabancı gazeteyi açsanzı bunları görme imkanınız var. Bu imajı düzeltmek lazım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa konusunda anayasayı ve kanunları çiğneme konusundaki tavrından vaz geçmesi lazım. Hukukun çalışmadığına dair algılar ülkenin imajını bozuyor. Hukuk demokrasi alanında alınması gereken tedbirler var. Satandartları yükseltmemiz lazım, ekonomi alanında tasarrufları arttırıcı yatırımcının önünü açan, yatırım maliyetlerini ülkede azaltan, iş gücünün üzerindeki vergileri düşüren uygulamalar yapmamız lazım. Ülkede verimlilik çok düşük. Bunlar bilinmeyen şeyler değil yapılacak şeyler belli, bunları yapma konusunda hükümetin bir irade ortaya koyması gerekiyor."

Pirsu DÜZGÜN  türkiyenin cari açığı  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da ramazan pidesine zam

7 Samsun'da ramazan pidesine zam

MHP'li Usta birinci sıradan aday

8 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

9 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti


SIRADAKİ HABER