Erdoğan o isme sert çıktı: 'Bir tane ukala kendini bilmez'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isim vermeden 3. darbe iddialarında bulunan Michael Rubin'e tepki göstererek ' Şimdi üçüncü darbe gelecekmiş diyorlar. Bir tane ukala kendini bilmez köşesinde yazıyor.' ifadelerini kullandı.

Erdoğan o isme sert çıktı: 'Bir tane ukala kendini bilmez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'daki toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, isim vermeden ABD eski Başkanı George Bush'un danışmanlığını yapan Michael Rubin'e tepki gösterdi. Erdoğan, 'Şimdi konuşuyorlar, neymiş, efendim birinci darbe 17-25 atlatılmış, 15 Temmuz, atlatılmış... Şimdi üçüncü darbe gelecekmiş" diyen Erdoğan, "Bir tane ukala kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor.' dedi.

Rubin: 'Yeni darbe kanlı olacak'

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Nice alimlerin, ariflerin yatağı Konya'yı saygıyla selamlıyorum. Konya hep bizimle oldu, biz de hep Konya ile birlikte olduk. Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak bugüne kadar 30 defa Konya'yı ziyaret ettim. Her ziyaretimde gönlüm huzur bularak, ülkemin ve milletimin geleceğiyle ilgili ümitlenerek ayrıldım. Ayrılığımız bu sefer uzun sürdü, yaklaşık 10 aydır sizine görüşemedik. Konya 15 Temmuz'da ahde vefasını, kadir şinaslığını bir kez daha gösterdi. Biz de, ilk fırsatta gidelim hem hasret giderelim hem de kardeşlerimize şükranlarımızı sunalım istedik. Bugün Konya'ya geldik, cuma namazını Konya'da kıldık. Valiliğimizin ziyareti, şimdi toplu açılış töreniyle birlikte sizlerle beraberiz."

"Toplu açılış törenleri bizim hizmet anlayışımızın adeta alameti farikası haline geldi. Bugün de bu geleneği bozmuyor, çeşitli alanlarda 42 kalemde toplam açılış ve temel atmalarla birlikte 2 milyar liralık bir eseri hizmetle buluşturuyoruz. Bu "Laf ola beri gele" olmaz. Bu yürek işidir yürek, bu icraat ister. 15 Temmuz niye oldu? 15 Temmuz işte bu yatırımı hazmedemeyenlerin bir operasyonudur. 15 Temmuz, Türkiye'yi muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak istemeyenlerin bir operasyonudur. 15 Temmuz, Türkiye'yi bir vagon olarak görmek isteyenlerin operasyonudur. Kiminle vurdular benim kardeşlerimi? Bizim uçaklarımızla, bizim tanklarımızla, bizim silahlarımızla... 241 şehidimiz var, öyle mi? 2194 gazimiz var."

'Bu millet aziz bir millettir'

"Görüyorsunuz şehitler başımızın üstünde. Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, canı cananı bütün varlığı alsın da hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda... O gece bombalar yağdıranlar zannetti ki "Biz güçlüyüz", bilmiyorlardı ki yeryüzünde güç Allah'ın halifesi olan insandadır. Yeter ki o insanlar şehadet makamına doğru yürüsün. Bu millet gerçekten aziz bir millettir, biz milletimizle iftihar ediyoruz. Ve sizler uçakları da, tankları da susturdunuz ve sonunda 15 Temmuz'un galibi bu aziz millet, Türk milleti oldu."

'Bir tane ukala kendini bilmez'

"Duracak mıyız? Durmayacağız. Yola aynı şekilde devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Kıyamete dek bu kararlılığımız devam edecektir. Şimdi konuşuyorlar, efendim birinci darbe 17-25 atlatılmış, 15 Temmuz, atlatılmış... Şimdi üçüncü darbe gelecekmiş. Bir tane ukala kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor."

"Konya başka"

"Ne diyor şair; "Yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan!" 15 Temmuz bunun en güzel ifadesi oldu. Birileri farklı şeyler söylediler? Ne dediler "Almanya'ya iltica, İtalya'ya iltica" Ama bilmiyorlar ki biz bu yoldaki terbiyemizi alırken şöyle aldık; eğer bizler taşısın arkasına saklanırsak millet dağın arkasına saklanır. Ve meydanlara dediğimizde, benim aziz milletim şehadete yürüdü. Fakat, sevgili Konya fakat bu Konya bir başka, bir başka şu anda elektrikler kesiliyor yine meydana, su kesiliyor yine meydana yahu komut bekleyin. Evvel Allah biz biliyoruz Konya'nın yüreğinin biz nasıl olduğunu biliyoruz, inşallah Selçuklu'nun başkentinden Kılıçaslan'ın miğferinin yer aldığı bu meydandan başka bir şey çıkmaz. "Herkes meydana" dendiği zaman er meydanına yine koşarız."

'Koalisyon güçleri neden PYD ile neden YPG ile hareket ediyor'

"Bu milletin güvenlik güçlerini herkes bilecek. Kimdir bilecek? Koalisyon güçleri şu anda bizimle beraber hareket ediyor, eyvallah. Koalisyon güçleri neden PYD ile neden YPG ile hareket ediyor, işte bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bu koalisyon güçlerinin hemen hemen tamamına yakını bizimle dost. 63 ülke var koalisyon güçlerinin içinde, hele hele NATO ülkeleri var ki bunların stratejik ortağı biziz. Bunların bir terör örgütüyle beraber olmasını anlayamıyoruz. Şu anda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz."

Musul operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada Türkiye'nin Irak ve Suriye'de koalisyon güçleriyle birlikte olmakta kararlı olduğunun altını çizerek "Türkiye'yi kabul etmezlerse B planımız hazır" ifadesini kullandı.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz Irak'ta, Irak'ın birliği ve beraberliği için koalisyon güçleri içinde yerimizi almakta kararlıyız. Talebimizi bugün yarın ileteceğiz. Eğer bu olmazsa B planımız devreye girer. Olmazsa C planımız devreye girer. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir kabile devleti değildir.”EN ÇOK OKUNANLAR

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

1 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

2 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

3 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

4 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

5 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

6 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

7 Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

Muazzez Abacı'dan anlamlı ziyaret

8 Muazzez Abacı'dan anlamlı ziyaret

Para değil, onur işi...

9 Para değil, onur işi...


SIRADAKİ HABER