Gerze Orman İşletme Müdürlüğü açıldı

Sinop'un Gerze İlçe Orman İşletme Müdürlüğü törenle açıldı.

Gerze Orman İşletme Müdürlüğü açıldı

1991 yılından bugüne kadar bir türlü açılamayan Gerze Orman İşletme Müdürlüğünün açılışı büyük bir katılımla gerçekleşti. Açılışta konuşan Sinop Valisi Hasan ipek, 'Bugün birkaç mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Ülke ekonomisine 12 milyon TL üretim yapan bir açılışı hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu yıl Sinop ilimizde 1 milyon ağaç dikildi. İnsanların üç ağaç kesildi diye ülkenin başbakanına ölüm fermanı yazıldığı günlerden bugünlere geliyoruz. Sinoplular ülkesine, milletine, devletine bağlı insanlardır. Onlar en güzel hizmeti hak ediyorlar diyerek Gerze İşletme Müdürlüğünün ilçemize hayırlı olmasını diledi' dedi.
AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ise, '1990'lı yıllarda Gerze Orman İşletme Şefliğimize Orman İşletme Müdürlüğü tabelası takılmış, üzerindeki ambalaj daha çıkartılmadan tabela indirilmek zorunda kalmış. Bu da Gerze halkının içinde ukte olarak kalmış. Bu açıdan bugün burada Orman İşletme Müdürlüğünün Şeflikten Müdürlüğe dönüştürülmüş olması Gerze açısından çok önem ve kıymet arz ediyor. Gerzelilere bu güzel hediyenin kazandırılmasında bize her türlü desteği veren Orman ve Su İşleri bakanı Veysel Eroğlu Orman Genel Müdürü İsmail Bey'e Orman Bölge Müdürüne şükranlarımı arz ediyorum. Daha önce Sinop Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı iken şimdi müdürlük olması münasebeti ile üç şeflik Gerze'de üç şeflik Dikmen'de olmak üzere altı şefliğin bağlı olduğu bir müdürlüğü birlikte açıyoruz. Dikmenli hemşehrililerimizin ormanla ilgili işlerini görmek için Sinop'a gitmelerine gerek kalmayacak ve Gerzeli hemşehrililerimizin de ormanla ilgili işlerini görmek için Sinop'a gitmelerine gerek kalmayacak bütün iş ve işlemleri Gerze'de çözülecek. Gerze Orman İşletme Müdürlüğünün kurulması ile ne kazanmış olacağız? Orman İşletme Müdürlükleri döner sermaye işletmeleridir. Bu açıdan bakıldığında yılda en az 10 milyon TL'lik bir üretim yapılmış olacak. Yaklaşık 50 ye yakın personel burada istihdam edilmiş olacak. 61 köy ve 2 ilçemizi kapsayan müdürlüğümüzü açmış olacağız' diye konuştu.
Ardından konuşan Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer, 'Bölgemizdeki 22. Orman İşletme Müdürlüğünün açılışını yapıyoruz. Gerze İşletme Müdürlüğü 27 Haziran 2016 Bakanlar Kurulu kararı ile açıldı. Gerze ve Dikmen ilçemizdeki 61 orman köyümüze hizmet verecek. Gerze İşletme Müdürlüğü altı şeflikten oluşacak, yıllık 100 bin metreküp üretim gerçekleştirilecek. Biri Dikmen biri de Gerze olmak üzere iki tane mesire alanı yöre halkına yapılan hizmet ile vatandaşlara daha etkin hizmetlerimiz devam edecek. Gerze İşletme Müdürlüğü ilimize, ilçemize hayırlı olsun' ifadelerini kullandı.
Açılışa ayrıca Sinop Garnizon Komutanı J.Albay Şefaattin Serten, Gerze Kaymakamı Bülent Bayraktar, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpcü, AK Parti İlçe Başkanı İzzet Karaman, kurum amirleri, muhtarlar, kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.


EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

5 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Temayül sırası vekillerde

6 Temayül sırası vekillerde

Samsunspor'dan taraftara çağrı

7 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

8 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

9 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

10 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı


SIRADAKİ HABER