Gerze Orman İşletme Müdürlüğü açıldı

Sinop'un Gerze İlçe Orman İşletme Müdürlüğü törenle açıldı.

Gerze Orman İşletme Müdürlüğü açıldı

1991 yılından bugüne kadar bir türlü açılamayan Gerze Orman İşletme Müdürlüğünün açılışı büyük bir katılımla gerçekleşti. Açılışta konuşan Sinop Valisi Hasan ipek, 'Bugün birkaç mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Ülke ekonomisine 12 milyon TL üretim yapan bir açılışı hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu yıl Sinop ilimizde 1 milyon ağaç dikildi. İnsanların üç ağaç kesildi diye ülkenin başbakanına ölüm fermanı yazıldığı günlerden bugünlere geliyoruz. Sinoplular ülkesine, milletine, devletine bağlı insanlardır. Onlar en güzel hizmeti hak ediyorlar diyerek Gerze İşletme Müdürlüğünün ilçemize hayırlı olmasını diledi' dedi.
AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ise, '1990'lı yıllarda Gerze Orman İşletme Şefliğimize Orman İşletme Müdürlüğü tabelası takılmış, üzerindeki ambalaj daha çıkartılmadan tabela indirilmek zorunda kalmış. Bu da Gerze halkının içinde ukte olarak kalmış. Bu açıdan bugün burada Orman İşletme Müdürlüğünün Şeflikten Müdürlüğe dönüştürülmüş olması Gerze açısından çok önem ve kıymet arz ediyor. Gerzelilere bu güzel hediyenin kazandırılmasında bize her türlü desteği veren Orman ve Su İşleri bakanı Veysel Eroğlu Orman Genel Müdürü İsmail Bey'e Orman Bölge Müdürüne şükranlarımı arz ediyorum. Daha önce Sinop Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı iken şimdi müdürlük olması münasebeti ile üç şeflik Gerze'de üç şeflik Dikmen'de olmak üzere altı şefliğin bağlı olduğu bir müdürlüğü birlikte açıyoruz. Dikmenli hemşehrililerimizin ormanla ilgili işlerini görmek için Sinop'a gitmelerine gerek kalmayacak ve Gerzeli hemşehrililerimizin de ormanla ilgili işlerini görmek için Sinop'a gitmelerine gerek kalmayacak bütün iş ve işlemleri Gerze'de çözülecek. Gerze Orman İşletme Müdürlüğünün kurulması ile ne kazanmış olacağız? Orman İşletme Müdürlükleri döner sermaye işletmeleridir. Bu açıdan bakıldığında yılda en az 10 milyon TL'lik bir üretim yapılmış olacak. Yaklaşık 50 ye yakın personel burada istihdam edilmiş olacak. 61 köy ve 2 ilçemizi kapsayan müdürlüğümüzü açmış olacağız' diye konuştu.
Ardından konuşan Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer, 'Bölgemizdeki 22. Orman İşletme Müdürlüğünün açılışını yapıyoruz. Gerze İşletme Müdürlüğü 27 Haziran 2016 Bakanlar Kurulu kararı ile açıldı. Gerze ve Dikmen ilçemizdeki 61 orman köyümüze hizmet verecek. Gerze İşletme Müdürlüğü altı şeflikten oluşacak, yıllık 100 bin metreküp üretim gerçekleştirilecek. Biri Dikmen biri de Gerze olmak üzere iki tane mesire alanı yöre halkına yapılan hizmet ile vatandaşlara daha etkin hizmetlerimiz devam edecek. Gerze İşletme Müdürlüğü ilimize, ilçemize hayırlı olsun' ifadelerini kullandı.
Açılışa ayrıca Sinop Garnizon Komutanı J.Albay Şefaattin Serten, Gerze Kaymakamı Bülent Bayraktar, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpcü, AK Parti İlçe Başkanı İzzet Karaman, kurum amirleri, muhtarlar, kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

4 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

5 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

6 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

8 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

9 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

Prova Samsunspor'un

10 Prova Samsunspor'un


SIRADAKİ HABER