Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Hz. Ömer'in Emrini Yerine Getirdik

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte 30 ülkeden 60 öğrenci ile birlikte Akdağ'da kuşlar için doğaya yem bıraktı.

Hz. Ömer'in Emrini Yerine Getirdik

Canik Belediyesi ve Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği ortaklaşa anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Hz. Ömer’in "Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler" emrinden yola çıkılarak Ladik Akdağ’da gerçekleştirilen 2. Geleneksel Yem Bırakma Etkinliği'nde Başkan Osman Genç, 30 ülkeden 60 öğrenci ile birlikte kar kaplı dağlara yem serpti.

AK Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Başkan Vekili Mehmet Koca, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Genel Sekreteri Kerami Gün ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte Başkan Genç, öğrencilerle Halife'nin emrini yerine getirdi.

“HZ. ÖMER'İN EMRİNİ YERİNE GETİRDİK”

Sadece insanlara değil, bütün canlılara şefkat ve merhamet gösteren bir medeniyetin temsilcileri olduklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Hz. Ömer’in 'Dağlara buğdaylar serpin' diye emri var. Biz de bu yıl yabancı öğrencilerimizle birlikte bu emrin gereğini ikinci kez yerine getirdik. Bizim medeniyetimizin ve dinimizin bütün canlılara bakışını yabancı öğrencilerimize göstermesi bakımından önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. İstiyoruz ki hiç bir canlı açlıktan, susuzluktan ya da şiddetten dolayı ölmesin. Canik Belediyesi olarak bundan sonra da diğer canlıların yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.

“LADİK ÖNEMLİ TURİZM MERKEZİ”

Canik Belediyesi olarak hayvanlara özel önem verdiklerini dile getiren Genç, "Sokak hayvanları için parklara ve ağaçlık alanlara otomatik su kapları yerleştirdik. Ayrıca doğadaki kuşlar için kışın zor şartlarından korunmaları için Merhamet Yuvaları yaptık ve ilçemizdeki değişik ağaçlık bölgelere yerleştirdik. Yine her yıl doğaya yem bırakarak hayvanların karda yem bulmalarına ve yaşamlarını sürdürmelerine olanak sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

Ladik Akdağ’ın önemli bir turizm merkezi olduğuna da dikkat çeken Genç, "Samsun 4 mevsimin yaşanabildiği bir şehir. Ladik’in gelişeceği alan turizmdir. Bu konuda Ladik'i tüm dünyaya daha iyi tanıtmamız gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Yem serpilmesinin ardından öğrencilerle kartopu oynayan Başkan Osman Genç, kendisine ilgi gösteren öğrencilerle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsunspor Samsunda dev zirve

2 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

3 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

4 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

5 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

6 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

7 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Samsun Haber Samsunda silahlı saldırı 1 yaralı

8 Samsun Haber: Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

9 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

Rahat bırakın

10 Rahat bırakın!..


SIRADAKİ HABER