Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yüksel ve Erdoğan, patlamanın olduğu olay yerini inceledi

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdülkadir Yüksel ve Mehmet Erdoğan, terör örgütü DAEŞ'in hücre evine yönelik düzenlenen operasyon sırasında yakalanacaklarını anlayan teröristlerin kendilerini patlattıkları ve 3 polisin şehit olduğu, 8 kişinin yaralandığı olay yerinde incelemelerde bulundu.

Yüksel ve Erdoğan, patlamanın olduğu olay yerini inceledi

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdülkadir Yüksel, inceleme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Milletvekili Yüksel yaptığı açıklamada, 'Çok büyük bir hadisenin önüne geçti, bizim kahraman polislerimiz ben ölen polislere Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine de sabır diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Terörizmin böyle bir şey maalesef canımızı acıtıyor. Evlerimize ateş düşürüyor. Ama inşallah bugünler geride kalacak. Terörizmin kararlılıkla mücadele ediyoruz. Dünyada bu mücadeleyi en etkin yapan bizim devletimiz. Zaten devletler bunun için vardır. Devletler kamu düzenini sağlamak asayişi temin etmek milletin güvenin sağlamak yaşayan halkın huzurunu tembih etmek için vardır. Bunun mücadelesini de biz devlet olarak en iyi şekilde yapıyoruz. Hükümet olarak en iyi şekilde yapamaya devam ediyoruz. Zor bir coğrafya tabi bizim bulunduğumuz coğrafya yanı başımızda ki Suriye ve Irak'taki hadiseler hep beraber görüyorsunuz. Bizi de o hale getirtirmek isteyenlere karşı bizde karar bir şekilde halkımız birlik içerisinde olacak. Devlet gerekeni yapacak. Kamu düzenini en iyi şekilde sağlayacak. Terörizm ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu belayı da en kısa zamanda inşallah başımızdan def edeceğiz diye düşünüyorum' dedi.
'Lokal eylemlerle ses getirmek istiyorlar'
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise patlama sonrası 3 şehit verdiklerini söyledi. Milletvekili Erdoğan, 'Bildiğiniz gibi DAEŞ terör örgütüne karşı Türkiye'de ve yurt dışında ciddi operasyonlar yapılıyor. Ama bunlar da ses getirmeye çalışıyorlar. Fakat unutulmasın ki bu operasyonlar kökünü kazındığını gösteriyor. Adım adım tabi bu operasyonlar devam edeceğiz. Bunlar bitene kadar da operasyonlar da kesilmeyecek. Bölgemizde bütün terör örgütüne fırsat vermeyeceğiz. FETÖ terör örgütünden tutun da PYD eylemlerine kadar bunlar hepsi aynı üst akılla yönetiliyor. Aynı küresel güçlerin yönettiği olaylar bunlar. Küresel güçlerin hesapları var. Ama bizde bunlardan geri adım atmayacağız. Geçen hafta Almanya'daydım orada da yine bu konular meydana geldi. Bugün bunların bir operasyon yapacakları istihbaratı üzerine yapılan operasyon sırasında bombayı patlatıyorlar. Lokal eylemlerle ses getirmek istiyorlar. Bizim şehrimiz son derece güvenli ve tabi bu lokal olaylarla kendilerini hissettirmek istiyorlar. Ama bunların hiçbirine güçleri yetmeyecektir' diye konuştu.

Yüksel ve Erdoğan, patlamanın olduğu olay yerini inceledi


GAZİANTEP haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunlu şehide son görev

3 Samsunlu şehide son görev!

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

4 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

5 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

6 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

PFDK ceza yağdırdı

7 PFDK ceza yağdırdı

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

8 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

9 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsun Haber Silah arkadaşları Samsunlu şehidi yalnız bırakmadı

10 Samsun Haber: Silah arkadaşları Samsunlu şehidi yalnız bırakmadı


SIRADAKİ HABER