Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yüksel ve Erdoğan, patlamanın olduğu olay yerini inceledi

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdülkadir Yüksel ve Mehmet Erdoğan, terör örgütü DAEŞ'in hücre evine yönelik düzenlenen operasyon sırasında yakalanacaklarını anlayan teröristlerin kendilerini patlattıkları ve 3 polisin şehit olduğu, 8 kişinin yaralandığı olay yerinde incelemelerde bulundu.

Yüksel ve Erdoğan, patlamanın olduğu olay yerini inceledi

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdülkadir Yüksel, inceleme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Milletvekili Yüksel yaptığı açıklamada, 'Çok büyük bir hadisenin önüne geçti, bizim kahraman polislerimiz ben ölen polislere Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine de sabır diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Terörizmin böyle bir şey maalesef canımızı acıtıyor. Evlerimize ateş düşürüyor. Ama inşallah bugünler geride kalacak. Terörizmin kararlılıkla mücadele ediyoruz. Dünyada bu mücadeleyi en etkin yapan bizim devletimiz. Zaten devletler bunun için vardır. Devletler kamu düzenini sağlamak asayişi temin etmek milletin güvenin sağlamak yaşayan halkın huzurunu tembih etmek için vardır. Bunun mücadelesini de biz devlet olarak en iyi şekilde yapıyoruz. Hükümet olarak en iyi şekilde yapamaya devam ediyoruz. Zor bir coğrafya tabi bizim bulunduğumuz coğrafya yanı başımızda ki Suriye ve Irak'taki hadiseler hep beraber görüyorsunuz. Bizi de o hale getirtirmek isteyenlere karşı bizde karar bir şekilde halkımız birlik içerisinde olacak. Devlet gerekeni yapacak. Kamu düzenini en iyi şekilde sağlayacak. Terörizm ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu belayı da en kısa zamanda inşallah başımızdan def edeceğiz diye düşünüyorum' dedi.
'Lokal eylemlerle ses getirmek istiyorlar'
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise patlama sonrası 3 şehit verdiklerini söyledi. Milletvekili Erdoğan, 'Bildiğiniz gibi DAEŞ terör örgütüne karşı Türkiye'de ve yurt dışında ciddi operasyonlar yapılıyor. Ama bunlar da ses getirmeye çalışıyorlar. Fakat unutulmasın ki bu operasyonlar kökünü kazındığını gösteriyor. Adım adım tabi bu operasyonlar devam edeceğiz. Bunlar bitene kadar da operasyonlar da kesilmeyecek. Bölgemizde bütün terör örgütüne fırsat vermeyeceğiz. FETÖ terör örgütünden tutun da PYD eylemlerine kadar bunlar hepsi aynı üst akılla yönetiliyor. Aynı küresel güçlerin yönettiği olaylar bunlar. Küresel güçlerin hesapları var. Ama bizde bunlardan geri adım atmayacağız. Geçen hafta Almanya'daydım orada da yine bu konular meydana geldi. Bugün bunların bir operasyon yapacakları istihbaratı üzerine yapılan operasyon sırasında bombayı patlatıyorlar. Lokal eylemlerle ses getirmek istiyorlar. Bizim şehrimiz son derece güvenli ve tabi bu lokal olaylarla kendilerini hissettirmek istiyorlar. Ama bunların hiçbirine güçleri yetmeyecektir' diye konuştu.

Yüksel ve Erdoğan, patlamanın olduğu olay yerini inceledi


GAZİANTEP haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

2 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Bir gözaltı ve bir gerçek

3 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Liderimizin emirlerine amadeyiz

4 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Kritik haftalar

5 Kritik haftalar

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

6 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

7 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP daha da güçlenecek

8 MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'MHP daha da güçlenecek'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

 Samsundan Berline evlilik teklifi

10 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi


SIRADAKİ HABER