AK Partili Babaoğlu'ndan gündem değerlendirmesi

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Partili Babaoğlu'ndan gündem değerlendirmesi

Partisinin il başkanlığı binasında her hafta olağan olarak düzenlenen basın toplantısında ülke ve Konya gündemini değerlendiren AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu'na yönetim kurulu üyeleri Mustafa Kemal Avcıoğlu ve Mustafa Sağbili de eşlik etti. Geçtiğimiz Cuma günü Konya'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tarihi bir ev sahipliği yaparak, en iyi şekilde ağırladığını dile getiren milletvekili Babaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'da yaptığı konuşmalarında çok önemli mesajlar verdiğini anımsatarak, Cumhurbaşkanının 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında 'Ben, Cumhurbaşkanımı size teslim etmem' diyerek darbeyi engelleyen millete bir kez daha teşekkür ettiğini ve 15 Temmuz sonrasında FETÖ ile mücadeleyi anlattığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'da söylediği 'FETÖ üyelerine gelin diyeceğiz, gelmezlerse gereğini yapacağız, yani vatandaşlıktan çıkaracağız' açıklamasının oldukça önemli olduğunu kaydeden Babaoğlu, 'AK Parti olarak FETÖ ile mücadeleye büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Mağduriyetlerin olmaması için de titiz bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah bu süreci kararlılıkla devam ettirip, hainleri temizleyeceği' dedi.
Başkanlık Sistemi
26. dönemin 2. yasama yılının başlamasıyla birlikte güncel siyasi atmosferde gündeme yeniden gelen önemli bir konunun da Başkanlık Sistemi olduğunu dile getiren Babaoğlu, 'Hali hazırda devam eden yönetim sistemimiz çağın gereği olarak güncellenmesi ve ülkemizin daha hızlı bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için revize edilmesi gereken bir sistem. Sistemin önünü açmadığımız vakit kısır bir döngüde tartışmalarla zaman kaybına neden oluyoruz. Zaman kaybını ortadan kaldırmak ve daha dinamik bir şekilde ülkemizin ilerleyişinin önünü açmak için Başkanlık Sistemi ve 82 anayasasının izlerini sileceğimiz mini anayasa paketini Meclis gündemine taşıyacağız. Sayın Başbakanımız dile getirdiler mesele bunun meclise gelmesi ve akabinde referanduma giderek doğrudan Milletimize sorulması. Sonuçta bizler Milletimizin temsilcileriyiz, nihai kararı verecek olan Milletimiz. Nasıl bir sonuç takdir ederlerse biz buna uyacağız' diye konuştu.
Babaoğlu, 15 Temmuz sonrasında FETÖ'nün ağır bir darbe almasıyla arka planda işbirlikçisi olup aynı amaca hizmet eden PKK, DAEŞ, YPG gibi terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı yoğun bir saldırı içerisinde olduğunun altını çizerek, 'Askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız ve sivil vatandaşlarımız şehit oluyor. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Şunun altını özellikle çizmek istiyorum; biz verdiğimiz her şehidin acısını yüreğimizde hissettiğimizden dolayı bugün sınır ötesinde askerlerimiz var. Allah'ın izniyle sınır güvenliğimizi tamamen sağlayarak İslam aleminin en büyük ümidi olan Türkiye'mizin başından terör belasını def edeceğiz' diye konuştu.

AK Partili Babaoğlu’ndan gündem değerlendirmesi


KONYA haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

1 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Samsunsporda imzalar an meselesi

2 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

3 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Samsunsporun son rakibi Giresun

4 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

5 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsunspora izin yok

6 Samsunspor'a izin yok

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

7 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Deaflympıcste günün müsabaka raporu

8 Deaflympıcs'te günün müsabaka raporu

Samsunsporun golü Çağrıdan

9 Samsunspor'un golü Çağrı'dan

Samsunda tacizci medyum olayında yeni gelişme

10 Samsun'da tacizci medyum olayında yeni gelişme!


SIRADAKİ HABER