Minik şampiyonlar Şehitkamil'de geleceğe kulaç attı

Şehitkamil Belediye Başkanlığınca, amatör spor haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Minik Kulaçlar Yüzme Yarışları 6-9 yaş aralığındaki 300'ü aşkın sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Sporcu velilerinin büyük ilgi gösterdiği organizasyonda minik kulaçlar geleceğe umutla kulaç attı.

Minik şampiyonlar Şehitkamil'de geleceğe kulaç attı

Bu yıl 10-16 Ekim 2016 tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanlığı ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle organize edilen Minik Kulaçlar Yüzme Yarışları, 300'ü aşkın minik sporcunun mücadelesine sahne oldu. 2016-2017 sezonunun ilk yarışı olma özeliğini taşıyan organizasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Yüzme Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi ve Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları Genel Koordinatörü Cengiz Bingül, şenliğe katılım oranın Gaziantep ve ülke geneli için yüzme branşı adına mutluluk verici olduğunu belirtti. Bingül, Minik Kulaçlar Yarışları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 'Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilimizde 2016-2017 sezonun ilk yarışını icra etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Minik Kulaçlar Yarışları 311 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor. Birçok farklı kulüpten katılım var. Bu durum Gaziantep ve ülkemiz için yüzme sporun adına mutluluk verici. Geleceğin şampiyon sporcular bu organizasyonlarda yetişecek ve katıldıkları ulusal ve uluslar arası şampiyonlarda ilimizi ve Türkiye'mizi başarıyla temsil edecekler. Ben bu organizasyonun düzenlenmesinde de bizlere büyük destek veren Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.
Alleben Yüzme Havuzları farkını göstermeye devam ediyor
300'ü aşkın sporcunun farklı serilerde kulaç attığı yarışlarda Alleben Yüzme Havuzları farklı yaşandı. Kulvarlarda kulaç atan 200'ün üzerinde sporcunun Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzlarında eğitim gören sporcular olması su sporları branşlarında Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzlarının farkını bir kez daha gözler önüne serdi. Minik Kulaçlar Yüzme Yarışlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Yüzme Takımları Baş Antrenörü Volkan Özbilen, 'Sezonun ilk yarışında minik sporcularımızın performansı, velilerimizin yarışlara olan ilgisi, hakemlerimizin sporcularımıza fayda sağlayacak şekildeki yönetim tarzlarıyla bütünüyle mutluluk verici. Yarışlara Alleben Yüzme Havuzlarında yetişen 200'ü aşkın sporcu katıldı. Bu durum branşımızın geleceği adına mutluluk verici bir tablo. Ümit ediyorum ki bu güzellikleri ilerleyen zamanlarda elde edecek milli başarılarla taçlandırmaya devam ederiz. Ben organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. 2016-2017 sezonun tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize ve yöneticilerimize hayırlı olmasını diliyor. Sağlıklı ve başarılı bir dönem diliyorum' ifadelerini kullandı.
''Yarışma bizler açısından çok güzel geçiyor''
Minik Kulaçlar Yüzme Yarışlarına katılan minik sporcular ise, 'Böylesine anlamlı bir yarışmaya katılmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yüzmeyi çok seviyoruz. Yarışmaya ilk başladığımızda çok heyecanlıydık. Yarışma bizler açısından çok güzel geçiyor. İnşallah iyi dereceler elde edeceğimize inanıyoruz. Bu yarışmayı düzenleyen Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na çok teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Minik şampiyonlar Şehitkamil’de geleceğe kulaç attı


GAZİANTEP haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

1 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

3 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

4 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

6 Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

Samsunspor'un rakibi Atakum

7 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsun'da Demir'e yeni görev

8 Samsun'da Demir'e yeni görev

Anlamaları zor...

9 Anlamaları zor...

Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu

10 Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu


SIRADAKİ HABER