Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Karadeniz İstanbul'a daha da yakın olacak

Sinop Üniversitesi'nin akademik yıl açılışına katılmak üzere kente gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ilk olarak Sinop Valiliği'ni ziyaret etti. Elvan buradaki açıklamasında, 'Karadeniz Sahil Yolu'nun Sinop ile İstanbul arasındaki kesiminde çalışmalar sürüyor' dedi.

Karadeniz İstanbul'a daha da yakın olacak

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bakanlığı ile ilgili bir dizi ziyaret ve Sinop Üniversitesi'nin akademik yıl açılışına katılmak üzere Sinop'a geldi. Ankara'dan özel uçakla Sinop'a gelen Bakan Elvan, beraberindeki AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve bakanlık yöneticileriyle birlikte ilk olarak Sinop Valiliği'ni ziyaret etti.

Bakan Elvan'ı valilik girişinde Sinop protokolü karşıladı. Daha sonra Sinop Valisi Hasan İpek'in makamına geçen Bakan Lütfi Elvan, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Elvan, Doğu Karadeniz'den Sinop'a kadar ulaşan Karadeniz Sahil Yolu'nun İstanbul'a kadar devam eden kesiminde çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Biliyorsunuz biz Doğu Karadeniz'den itibaren Sinop'a kadar olan kesimin bölünmüş yolu tamamlandı. Doğu tarafı bir şekilde halloldu ama Sinop'u İstanbul'a bağlayan kesiminde yapımına inşallah devam edeceğiz. Zaten yapım çalışmaları biliyorsunuz devam ediyor. İnşallah Sinop İstanbul'a bağlandığı takdirde, turizm bakımından çok daha canlanacak, eşi bulunmaz bir kent olduğunu, il olduğunu birçok vatandaşımız görecek. Turizm açısından Batı Karadeniz'in en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak konumda. Biz buna inanıyoruz. Bu yönde de biz gereken desteği vereceğiz" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda revizyon

1 Samsunspor'da revizyon

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

2 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

3 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

4 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun yolunda faciadan dönüldü

5 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsundan önemli uyarı Bu karar balıkçılığı bitirir

6 Samsun'dan önemli uyarı: Bu karar balıkçılığı bitirir

Samsunda kör dövüşü

7 Samsun'da kör dövüşü!

Define merakı sonu oldu

8 Define merakı sonu oldu!

Çarşambasporun Selmanı var

9 Çarşambaspor'un Selman'ı var

Samimiyet

10 Samimiyet...