X Reklamı Kapat

Karadeniz İstanbul'a daha da yakın olacak

Sinop Üniversitesi'nin akademik yıl açılışına katılmak üzere kente gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ilk olarak Sinop Valiliği'ni ziyaret etti. Elvan buradaki açıklamasında, 'Karadeniz Sahil Yolu'nun Sinop ile İstanbul arasındaki kesiminde çalışmalar sürüyor' dedi.

Karadeniz İstanbul'a daha da yakın olacak

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bakanlığı ile ilgili bir dizi ziyaret ve Sinop Üniversitesi'nin akademik yıl açılışına katılmak üzere Sinop'a geldi. Ankara'dan özel uçakla Sinop'a gelen Bakan Elvan, beraberindeki AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve bakanlık yöneticileriyle birlikte ilk olarak Sinop Valiliği'ni ziyaret etti.

Bakan Elvan'ı valilik girişinde Sinop protokolü karşıladı. Daha sonra Sinop Valisi Hasan İpek'in makamına geçen Bakan Lütfi Elvan, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Elvan, Doğu Karadeniz'den Sinop'a kadar ulaşan Karadeniz Sahil Yolu'nun İstanbul'a kadar devam eden kesiminde çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Biliyorsunuz biz Doğu Karadeniz'den itibaren Sinop'a kadar olan kesimin bölünmüş yolu tamamlandı. Doğu tarafı bir şekilde halloldu ama Sinop'u İstanbul'a bağlayan kesiminde yapımına inşallah devam edeceğiz. Zaten yapım çalışmaları biliyorsunuz devam ediyor. İnşallah Sinop İstanbul'a bağlandığı takdirde, turizm bakımından çok daha canlanacak, eşi bulunmaz bir kent olduğunu, il olduğunu birçok vatandaşımız görecek. Turizm açısından Batı Karadeniz'in en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak konumda. Biz buna inanıyoruz. Bu yönde de biz gereken desteği vereceğiz" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

3 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

4 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

5 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda korkunç kaza

6 Samsun'da korkunç kaza

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

7 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Samsunsporda golcüler iş başında

8 Samsunspor'da golcüler iş başında

Samsunda hero yazılı tişörte gözaltı

9 Samsun'da 'hero' yazılı tişörte gözaltı

Süper Kupa maçı biletleri Salı günü satışa çıkıyor

10 Süper Kupa maçı biletleri Salı günü satışa çıkıyor


SIRADAKİ HABER