Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Balıkesirspor'da icra memurları kapıyı çaldı

Balıkesirspor'da 13 eski futbolcunun alacaklarının tahsili için FIFA'ya müracaat etmesinin ardından takımın eski futbolcularından Ali Öztürk'ün avukatları ve icra memurları Balıkesirspor Tesislerine geldi.

Balıkesirspor'da icra memurları kapıyı çaldı

Balıkesirspor'da icra şoku yaşanıyor. Yıllarca Balıkesirspor formasını giyen 'Koca Pabuç' lakaplı Ali Öztürk'ün avukatları ve icra memurları Balıkesirspor tesislerine gelerek icra işlemi yapmak istedi. Kulüp yönetimi ile masaya oturan görevliler borcun acilen ödenmesi konusunda taahhütte bulunan yönetim kurulu üyeleri ile anlaştı. Yaşanan olayın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ali Öztürk ise yaşanan olaylara açıklık getirdi.

'Takımdan ayrılmak istemedim'

Ali Öztürk, kulübün devre arasında takımdan ayrılmak istediğine yönelik açıklama yaptığını oysa kendisinin hiç bir zaman takımdan ayrılmak istemediğini söyledi. Öztürk, 'Devre arasında takımdan ayrılmak istediğimle alakalı kulübüm açıklama yaptı. İşin aslı ben hiç bir zaman kulübümden ayrılmak istemedim. Hocamız Fikret Yılmaz beni takımda düşünmediğini yönetime iletmiş, bunu bana kulüp bana iletti. Bende 'ben çalışırım, çabalarım hocamızın gözüne girmeye çalışırım' dememe rağmen kesinlikle hiçbir şekilde kadroda düşünülmediğim bana aktarıldı. Kulübümde uzun zamandır para almadığımdan dolayı birikmiş alacaklarım üzerinden pazarlık kısmına geçildi. Ben en son 320 bin TL'lik alacağımın 120 bin liralık kısmını bırakmaya razı oldum. Bu önerim kabul edilmedi görüşmeler tıkandı. Alt yapıyla antremanlara başladım. Kulübüm 25 kişilik yeni kadroda bana yer vermemiş. Yer dolu olduğundan değil çünkü ilk yarı sakatlanan ve sahalara o sezon dönmemesi kesinleşen Yago kadrodaydı ve süreç bu şekilde devam etti' dedi.

'Düğünüm vardı para istedim'

Balıkesirspor forması ile gol krallığı da yaşayan Ali Öztürk, düğününde dahi kulübün maddi anlamda kendisine yardımcı olmadığını söyledi. Öztürk, 'Beni en çok kıran konu düğünüme 1 ay kala elim sıkışmıştı. Kulübümden beni bu sıkışıklığımı gidermeleri için 30 40 bin tl istedim. Hemde 3 4 kere kapılarını çaldım aradım ama bu sıkıntımı bile gidermeme yardımcı olmadı Allah şahidimdir. Sonrasında 320 bin yerine 200 bin tl verelim her ay 30 40 helalleşelim dediler. Bende kulübümle sorun yaşamak istemiyordum. Ev aldım, borçlarım var siz bana kendi durumunuza göre yapılandırın, benim kabulümdür dememe ragmen ya 200 bin lira, ya da yok dediler ve anlaşma olmadı. İş avukata devredildi avukatla yapılan anlaşma geregi. Her ay 30 bin tl ödeme yapılmasına karar verildi ama düzenli bir ay yatırlıdı. Her gelen ay öncesi kıramayacağım kişiler vasıtasıyla bana 'idare etsin bu ayda' denildi. Ben kaç aydır idare ediyorum. 3 kez avukatlar yeni protokol yapmak zorunda kaldı. Ben kulubüme haciz yollamadım bilhassa hacizden engelledim' dedi.

Golcü Ali Öztürk, Balıkesirspor forması ile amatör kümede, 3. lig, 2. lig, 1. lig ve Süper Lig'de gol sevinci yaşayan tek futbolcu olarak kulüp tarihine geçmişti.

BALIKESİR haberleriEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda minibüs ile motosiklet çarpıştı 1 yaralı

1 Samsun'da minibüs ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

İnandırıcı değil

2 İnandırıcı değil!..

Samsunda karaya oturan gemi için Yargıtay kararı bekleniyor

3 Samsun'da karaya oturan gemi için Yargıtay kararı bekleniyor!

Başkan Şahin çalışmaları yerinde inceledi

4 Başkan Şahin çalışmaları yerinde inceledi.

Kuvvetli lodosa dikkat

5 Kuvvetli lodosa dikkat!

Samsunda minik pilotlar havaalanında

6 Samsun'da minik pilotlar havaalanında!

Halk Eğitim ekibi Hollandadan döndü

7 Halk Eğitim ekibi Hollanda'dan döndü!

Samsun Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvar çalıştayları devam ediyor

8 Samsun Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvar çalıştayları devam ediyor!

Samsun Alaçamda değerlendirme toplantısı

9 Samsun Alaçam'da değerlendirme toplantısı!

Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı OMU-YÖS 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak

10 Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı (OMU-YÖS) 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak.


SIRADAKİ HABER