Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, '15 Temmuz Darbe Girişimi ile bu millete boyunduruk vurmak isteyenlerin, ekonomi üzerinden yapacakları her türlü oyuna karşı dimdik ayaktayız. Ekonomik darbe hayalinde olanlar hüsrana uğrayacaktır' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, son yaşanan ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşanan darbe girişimine ve etrafımızdaki belirsizliklere rağmen 27 çeyrektir kesintisiz büyüyen ve 2016 yılında da büyümesini devam ettiren Türkiye ekonomisinin bazılarını ürküttüğüne dikkat çeken Demiröz, 'Nereye hizmet ettiği belli olan kredi derecelendirme kuruluşu gibi kurumlar aracılığı ile Türkiye'nin yoluna set vurmaya çalışanlar 15 Temmuz gibi yine hüsrana uğrayacaktır. Bu süreçte milletimiz 12,5 milyar dolar bozdurup ekonomiye en büyük desteği vermiştir. Ekonomik verilere baktığımızda güven endeksi Eylül'de iyileşme kaydetmiştir. Ağustos ayında vergi gelirleri bir önceki yıla kıyasla yüzde 19,3 oranında artmıştır. Dış ticaret açığında daralma sürüyor. Ağustos ayında ihracat yıllık bazda yüzde 7,7 oranında artmış ve 12 aylık verilere göre ihracatın ithalatı karşılama oranı 2009'dan bu yana en yüksek seviye olan yüzde 71,8 olmuştur. Sanayi üretimi Ağustos'ta beklentinin çok üstünde artmıştır. Görüyoruz ki piyasaların ekonomiye ve hükümetimize güveni tamdır' açıklamalarında bulundu.
'AK Parti 25. İstişare Toplantısında ekonomik gelişmeler değerlendirilecek'
Demiröz, 'TÜFE'nin son iki ayda beklentilerden olumlu bir performans sergilemesiyle yıllık enflasyon Eylül ayı itibarıyla yüzde 7,28 seviyesine kadar gerilemiştir. Son günlerde dolarda, tüm gelişmekte olan ülkelerde bir yükselimi eğilimi gözlemlenmektedir. Bunun için FED'in alacağı kararları yakından takip etmekteyiz. Cuma günü Afyonkarahisar'da yapılacak AK Parti 25. İstişare Toplantısı'nda ekonomi önemli gündem maddelerinden biridir' diye konuştu.
'Faizde indirim bekliyoruz'
Para Politikası Kurulunun bugün piyasaların da beklediği gibi faizdeki indirime devam edeceğini düşündüğünü söyleyen Demiröz, şöyle devam etti:
'Artık Anayasa kitapçığı ile çöken ekonomilerden, darbeler ile sarsılmayan ekonomilere geldik. Verdiğimiz destekler, açıkladığımız paketler ve yapılacak reformlarla da Türkiye'yi orta gelir grubundan üst gelir grubuna hızla taşıma hedefinde daha hızlı adımlarla ilerleyeceğiz.


ANKARA haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Tamamen asparas

1 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Tamamen asparas

Sağlar Samsunda konuştu 1 numaralı FETÖcü Tayyip Erdoğan

2 Sağlar Samsun'da konuştu: 1 numaralı FETÖ'cü Tayyip Erdoğan

I love Samsunspor

3 I love Samsunspor

Kayyum böyle yaparsa

4 Kayyum böyle yaparsa...

TFF yönetiminin Samsuna gelmesi büyük önem taşıyor

5 TFF yönetiminin Samsun'a gelmesi büyük önem taşıyor

MHP Samsun Milletvekili Usta Altına yönlendirme çok yanlış

6 MHP Samsun Milletvekili Usta: Altına yönlendirme çok yanlış

Önce ziyaret, sonra toplantı

7 Önce ziyaret, sonra toplantı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Üç ihtimalli maç

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: Üç ihtimalli maç

Sağlar, Haber Medyaya övgü yağdırdı

9 Sağlar, Haber Medya'ya övgü yağdırdı

Samsundaki yurtlarda sorun yok

10 Samsun'daki yurtlarda sorun yok


SIRADAKİ HABER