Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Şehitkamil'deki bayat ekmekler çöpe gitmiyor

Gaziantep (İHA)-Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Bayat Ekmek Toplama' projesi sayesinde her ay tonlarca bayat ekmek çöpe atılmak yerine hayvanlara yem oluyor. İlçe halkının destekleriyle yürütülen proje ilçe geneline yaygınlaştırıldı.

Şehitkamil'deki bayat ekmekler çöpe gitmiyor

Şehitkamil Belediyesi tarafından uygulanan 'Bayat Ekmek Toplama' projesiyle bayat ekmeklerin çöpe atılmasının önüne geçildi. Proje kapsamında apartmanların önüne konulan bayat ekmek kutuları sayesinde çöpe atılacak bayat ekmekler toplanıyor. Çöpe atılmaktan kurtarılan bayat ekmekler, yiyecek sıkıntısı bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yem oluyor. Proje sayesinde her ay büyük miktarda bayat ekmek toplanıyor. Şehitkamil Belediyesi'nin 2011 yılında uygulamaya koyduğu proje, her gün biraz daha olgunlaşıyor ve yaygınlaşıyor. Vatandaşın büyük destek verdiği proje, israfın önünü kesti.
Projeye herkes katkıda bulunsun
Lokanta işletmecisi Ayfer Kömürcüoğlu, Bayat Ekmek Toplama projesine herkesin katkıda bulunmasını istedi. Kömürcüoğlu, 'Bayat Ekmek Toplama projesini çok seviyorum. Şehitkamil Belediyesi'nin uyguladığı bu projeye ben de katkıda bulunuyorum. Bütün herkesin de projeye katkıda bulunmasını istiyorum. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyorum. Ekmekleri apartman girişlerinde bulunan bayat ekmek kutularımızın içinde biriktiriyoruz. Şehitkamil Belediyemizden gelen görevliler, bu ekmekleri topluyor ve hayvanlara yem olarak kullanıyor. Ben de bir lokantacıyım. Her gün bayat ekmeklerimi bayat ekmek kutusuna koyuyorum. Hiç kimse israf etmesin. Herkes Bayat Ekmek Toplama projesine katkıda bulunsun. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, gerçekten çok güzel çalışıyor. Kendisini çok takdir ediyoruz. Her yönden harika çalışıyor' şeklinde konuştu.
''Ekmek, hiçbir zaman için çöpe atılmaz''
Projenin faydasına dikkat çeken Mehmet İhsan Çalışkantürk, bayat ekmeklerin çöpe atılmasının yanlış bir davranış olduğuna işaret etti. Çalışkantürk, 'Bayat Ekmek Toplama projesi uygulanmaya başladığından bu yana çok memnunuz. Bizzat bizim apartmanımızdan çok fazla bayat ekmek çıkıyordu. Bayat ekmekler, heder oluyordu. Bayat ekmekler, çöpe atılıyordu. Bayat Ekmek Toplama projesi sayesinde ekmekler artık çöpe atılmıyor. Bu proje, insanlar açısından çok faydalı bir projedir. Ekmekler, bizim en büyük nimetimizdir. Bu konuda insanların çok dikkatli olması lazım. Şehitkamil Belediyemiz tarafından uygulanan bu projeye herkesin destek olmasını istiyorum. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'nu uyguladığı bu projeden dolayı tebrik ediyorum. Bu projeyi daha önce hiçbir yerde görmedim. Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na çok teşekkür ederim' ifadelerini kullandı.


GAZİANTEP haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

İşte öldürülen o kadın terörist

1 İşte öldürülen o kadın terörist

Boluda Huzur Uygulaması yapıldı

2 Bolu'da Huzur Uygulaması yapıldı

İzmirde minibüs ile hafif ticari araç çarpıştı 2 ölü, 2si ağır 9 yaralı

3 İzmir'de minibüs ile hafif ticari araç çarpıştı: 2 ölü, 2'si ağır 9 yaralı

İzmirde Güven Huzur 5 uygulaması yapıldı

4 İzmir'de 'Güven Huzur 5' uygulaması yapıldı

Azis İzmirde sahne aldı

5 Azis İzmir'de sahne aldı

Türkan Şoray İzmirde görüntülendi

6 Türkan Şoray İzmir'de görüntülendi

Vali Okay Memiş Süleymaniye mahallesinde incelemelerde bulundu

7 Vali Okay Memiş Süleymaniye mahallesinde incelemelerde bulundu

Akçakocada büyük kampanya başlıyor

8 Akçakoca'da büyük kampanya başlıyor

Pekmezci  Sanat ve kültürü korumak tarihi korumakla eş değer

9 Pekmezci 'Sanat ve kültürü korumak tarihi korumakla eş değer'

İğne oyası ve tunus sergisi açıldı

10 İğne oyası ve tunus sergisi açıldı


SIRADAKİ HABER