Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tok, Bu Hareketi Destekliyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin(İMH) Samsun'da yaptığı istişare toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Tok, 'İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin çalışmalarının belediye olarak destekçisiyiz' dedi.

Tok, Bu Hareketi Destekliyor

Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde yapılan istişare toplantısına İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Memur-Sen İl Başkanı Necdet Güneysu, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Samsun Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, eski Samsun Vergi Dairesi Başkanı Yeminli Mali Müşavir Şuayip Sevgi, bürokratlar, sivil toplum örgütü mensupları katıldı.

“İMH, ÖNEMLİ BİR DÜŞÜNCE HAREKETİ”

İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin Samsun’da gerçekleştirdiği istişare toplantısına ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “40 yıl önce filizlenen kendi medeniyet değerlerimizin ihyası için çıkmış olduğu uzun soluklu yürüyüşün köklü bir düşünce hareketine dönüşmesi memnuniyet vericidir. İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin eğitim, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda yurt içinde ve yurt dışında insanımızın her türlü ihtiyacını karşılamaya dönük projeler üretmesi takdire şayandır. Kadim değerlerimiz çerçevesinde, sağlam ve tutarlı temeller üzerinde şekillenen nitelikli düşüncenin topluma yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin çalışmalarının belediye olarak destekçisiyiz” diye konuştu.

GELECEĞİN DÜNYASININ İNŞASI İÇİN

Türkiye genelinde birçok faaliyet içeresinde olduklarını anlatan İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, “Geçmişimizden aldığımız birikim ve tecrübeyle geleceğin dünyasını inşa etmek için nitelikli çalışmalara imza atıyoruz. Medeniyet değerlerimizin başrolde olmasını istiyorsak ahlaki, siyasi, ekonomik, stratejik ve düşünsel anlamda bir tasavvur ortaya koyup bu düşüncenin gelişmesi için gayret etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. İnsanlığın kurtuluşu İslam’a bağlı ise, İnsan ve Medeniyet Hareketi bu kurtuluş mesajını insanlara ulaştırma görevini kendine ilke ediniyor. Davet bilinci tüm faaliyetlerin ana fikrini oluşturuyor. Bunun için ilim, kültür ve sanat başta olmak üzere her alanda İslam’ın insanlığa hayat veren nefesinin gelişim bulmasını sağlayacak faaliyetler ortaya koymak İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin başlıca gayesidir. İnsan ve Medeniyet Hareketine gönül vermiş kişiler ortaya koydukları bütün faaliyetlerde dünya ve ahiret saadetine ulaşmayı istemektedir. Sizleri de bu kutlu yolculuğa katılmaya davet ediyoruz” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Safları belli etmek

3 Safları belli etmek!..

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

4 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

5 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunsporun en büyük gücü stat

6 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

7 Haydi Samsun

Samsunlu sanatçılar buluştu

8 Samsunlu sanatçılar buluştu

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

9 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Sıra Samsunspor taraftarında

10 Sıra Samsunspor taraftarında