Dev adamların basketbol aşkı Şehitkamil'de büyüdü

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanlığınca organize edilen 4. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupasında şampiyon takım, parke üzerinde oynanan heyecan dolu maçların ardından belli oldu.

Dev adamların basketbol aşkı Şehitkamil'de büyüdü

Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 10 farklı okuldan 200'ü aşkın dev adamın katılımıyla gerçekleştirilen 4. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupası'nda dereceye giren okul takımları, Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde oynanan dörtlü final maçlarının ardından belli oldu. Kupada Ünler Orta Okulu şampiyonluğunu ilan ederken, ikincilik koltuğuna Özel Kolej Vakfı Okulları oturdu. Geleneksel kupanın dereceye giren diğer okulları Özel Deva Koleji ve Sabiha-Rıfat Kaleoğlu Orta Okulları olurken, organizasyona katılan tüm okullara Şehitkamil Belediye Başkanlığınca branşa özgü sportif malzemeler armağan edildi. Ödül töreninde şampiyona kupasını takdim eden ve dereceye giren tüm okulların mutluluğunu paylaşan Rıdvan Fadıloğlu, geleneksel hale gelen sportif organizasyonları çok önemsediklerini belirtti.
Tüm sporcularımızı kutluyorum
4. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupası ödül töreninde, dereceye giren okul basketbol takımlarının sporcu ve antrenörleriyle yakından ilgilenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kupa takdim töreninde şampiyon dev adamlara ve tribünleri dolduran basketbol severlere seslendi. Fadıloğlu, 'Kurumlar arası işbirliğiyle düzenlenen ve geleneksel hale gelen sportif organizasyonları oldukça önemsiyoruz. Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde basketbol, satranç, su topu ve yüzme branşlarında sportif organizasyonlar düzenledik. Bu etkinlikler ay sonuna kadar hız kesmeden devam edecek. Bugün kupaların basketbol branşı ayağında dereceye giren sporcularımızın mücadelelerini izleme ve onların mutluluğunu paylaşma fırsatı elde ettik. Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen tüm sportif organizasyonlara katılan sporcularımızı, öğretmen ve idarecilerimizi kutluyor,organizasyonlarda emeği geçen herkese bir kez daha bu vesile ile teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

Dev adamların basketbol aşkı Şehitkamil’de büyüdü


GAZİANTEP haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

3 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

4 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

5 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

6 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

7 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

8 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

9 Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

İşte derbi istatistikleri

10 İşte derbi istatistikleri


SIRADAKİ HABER