Emekli kadını 'Adın FETÖ'cülerin arasında geçiyor' diyerek 550 bin TL dolandırdı

Denizli'de yaşayan işçi emeklisi kadın, kendisini polis ve MİT mensubu olarak tanıtarak, adının 'FETÖ'cüler arasında geçtiğini söyleyen kişiler tarafından iki günde 550 bin TL dolandırıldı.

Emekli kadını 'Adın FETÖ'cülerin arasında geçiyor' diyerek 550 bin TL dolandırdı

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesinde yaşayan Almanya'dan işçi emeklisi Feriha Öztürk (61), kendisine cep telefonuyla ulaşarak MİT'te görevli olduğunu ve FETÖ'nün hesapları üzerinden para aktarımı yaptığını tespit ettiklerini söyleyen kişiler tarafından 550 bin lira dolandırıldı. Öztürk, dolandırıcıların kendisini aradığında önce kimlik bilgilerini söylediklerini, ardından da yine diğer çete mensuplarının telefonunu Çınar Polis Karakolu telefonu olarak verip oradan da olayın teyit ettirildiğini söyledi.
Paniğe kapılıp, Deliktaş Mahallesi'ndeki evin satmak için aynı gün içinde emlakçıyı arayan Öztürk, yaklaşık 800 bin lira değerindeki evini, acil olduğu için 550 bin liraya sattı. Satıştan sonra Öztürk'ü arayan dolandırıcı, olayın duyulmaması için tehditlerini sürdürdü. Dolandırıcılar konuşmanın sonunda Öztürk'ten satıştan elde ettiği 300 bin TL'yi, çanta içinde sözde MİT mensubu olan bir kişiye vermesini istedi. Evin arka sokağındaki tenha bir yerde parayı teslim eden Öztürk, ertesi gün evin satışından geri kalan 250 bin TL için tekrar arandı ve gelecek kişiye parayı teslim etmesi istendi. İkinci gün 250 bin TL'yi Öztürk'ten alan dolandırıcılar kayıplara karıştı.
Olayı anlatırken gözyaşlarını tutamayan ve sözde polis karakolunun telefon numarasını vermeleri üzerine inandığını belirten Feriha Öztürk, 'İki hafta önce tanımadığım kişiler telefonla aradılar, evde yalnız olup, olmadığımı sordular. Önce polis karakolu numarası diye bir numara verdiler. O numarayı aradım ve karşımdaki ses Çınar Karakolu olduğunu söyledi, ben de inandım. Sonra tekrar aradılar, niye aradınız dedim; ' Biz karakoldan arıyoruz, yardım edeceğiz, adınız FETÖ'cülerin arasında geçiyor, mal varlığınıza el koyacaklar, malınızı koruyacağız, biz MİT'ten arıyoruz, bize güvenin. Malınızı onlar satmadan hemen sizin satmanız gerekiyor.' dediler. Ben satmak istemiyorum desem de, yoksa onlar satacaklar diye tehdit ettiler. Onların konuşma tarzı ikna ediciydi' dedi.
'Dolandırıldığımı gece vakti anladım ama çok geçti'
Dolandırıcılara inanıp gece vakti emlakcıyı aradığını, müşteri bulunduğunu tapu dairesine gidip evi sattığını anlatan Öztürk, 'Evi sattık. Evi sattıktan sonra, bir şey olmamış gibi, 'sakin olun' dediler. Ama benim iç dünyam hep huzursuzdu, istemeyerek tapuya gittim. Parayı aldıktan sonra, 300 bin TL'yi alıcı banka da teslim etti. Hatta emlakçı parayı çalarlar dedi, beni eve kadar bıraktı. İkinci gün gene aynısı oldu, 250 bin TL aldım, gene arka sokakta tenha bir yerde, teslim ettim parayı. Akşam artık o kişiler aramaz oldu. Dolandırıldığımı, gece vakti anladım' diye konuştu.
Bir tanıdığına olayı anlattığında hemen karakola gitmesini istediğini söyleyen Feriha Öztürk, dolandırıcılar tarafından takip edildiğini, evin çevresindeki iş yeri kameralarından gördüğünü, buluşmaya giderken bile önce arkasında görülen dolandırıcının yoldan dönüp hemen karşısına çıktığını gördüklerini anlattı. Eşkalleri belirlenen dolandırıcıların bulunabilmesi için polis çalışma başlattı.

Emekli kadını "Adın FETÖ’cülerin arasında geçiyor" diyerek 550 bin TL dolandırdı


DENİZLİ haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

1 ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

2 Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

Samsun'da bu ürün yok satıyor

3 Samsun'da bu ürün yok satıyor

Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

4 Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

5 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

6 Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

Samsunspor-Ankara Demirspor maçında ilginç an

7 Samsunspor-Ankara Demirspor maçında ilginç an

Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

8 Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

Necdet Uzun yazmıştı Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi'

9 Necdet Uzun yazmıştı... Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi...'

Samsun'un o ilçesi işsizliği yendi

10 Samsun'un o ilçesi işsizliği yendi


SIRADAKİ HABER