Haberler15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri Okullarda Yaşatılacak

15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri Okullarda Yaşatılacak

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ-PDY) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Çorumlu şehitlerin isimleri okullarda yaşatılacak.

15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri Okullarda Yaşatılacak

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, bu sene eğitim öğretime başlayan Şehit Osman Arslan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. Okulda incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Büyük, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.
Türk milletinin tarih boyunca nice kahramanlıklara tanıklık ettiğini dile getiren Büyük, '15 Temmuz'da yine milletimiz büyük bir vatan sevdasıyla yine bir kahramanlık destanı yazdı. Hainlerin karşısına dikilerek, kararlılıkla, kudretle, idrakle, inançla karşılık verdi. 240 vatandaşımız Allah katında en yüksek mertebeye ulaştılar. Kur'an-ı Kerim'de buyurulduğu üzere onlar ölmediler, yaşamaya devam ediyorlar. Elbette şehitlerimizin hepsinin ayrı birer yeri var. 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi esnasında vefat eden aziz şehitlerimizin hatıralarına saygı duyulması ve isimlerinin yaşatılması amacıyla, ilimizde 15 okulumuzun isimlerini değiştirdik. Onların haklarını ödeyebilmiş olamasak da şehitlerimizin yakınları için bir teselli olarak kabul edilebilir. Bu vesileyle gerek 15 Temmuz kalkışmasında, gerekse terörle mücadelede şehit düşen vatan sevdalılarını rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.' dedi.
Büyük, 15 Temmuz'da hayatını kaybeden Abdullah Tayyip Olçok, Ali Alıtkan, Akif Kaphaklı, Ali Karslı, Emin Güner, Erol Olçok, Mehmet Kocakaya, Mustafa Avcu, Mustafa Karasakal, Mustafa Solak, Osman Arslan ve Yakup Kozan'ın adlarının okullara verildiğini sözlerine ekledi.

15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri Okullarda Yaşatılacak


ÇORUM haberleri
SIRADAKİ HABER
}