Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Sivas'ta öğrencilerden 15 Temmuz şehitlerine 15 hatim duası

Sivas Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Eğitimde Sivasi Hareketi Projesi Değerler Eğitimi 'Vefa' programı kapsamında 15 Temmuz şehitleri için okudukları hatimlerin duası yaptı.

Sivas'ta öğrencilerden 15 Temmuz şehitlerine 15 hatim duası

Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu'ndan 120 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Eğitimde Sivasi Hareketi Projesi Değerler Eğitimi 'Vefa' programı kapsamında 15 Temmuz şehitleri için okudukları 15 hatmin duasını yapmak için Yukarı Tekke Mezarlığı'nı ziyaret etti. Garnizon ve Polis Şehitliği'ni ziyaret eden öğrenciler hatimlerin duasını yaptı. Okul Müdürü Faik Aslan,'Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu Eğitimde Sivasi Hareketi'nin bu ay ki konusu olan vefalı olmakla hareketle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere buradaki bütün şehitlerimize ahde vefayı göstermek için öğrencilerimizin okumuş oldukları 15 hatmi şerifin duasını yaptık. Bir Müslümanda bulunması gereken güzel huylardan bir tanesi vefadır. Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu olarak 15 Temmuz şehitlerimize 15 hatim sloganıyla yola çıkarak ahde vefayı göstermek istedik. Aziz vatanımızı canlarıyla ödeyerek bizlere bırakan başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere ahirete göçen aziz şehitlerimizi yad ediyoruz' dedi.
Öğrencilerden Rabia Müberra Turan ise,'Gerçekten burada olmak onları için dua okumak çok güzel. Onlar bizim ülkemizi korudular. 15 Temmuz çok kötü bir gündü. Haberlerde izlerken insan kötü oluyordu. Ben darbe olmasından çok korkuyordum' diye konuştu.
Polis çocuğu olan Sefer Furkan Taşkın ise,' Anneme ve babama 'darbe nedir?' diye soruyordum. Onlarda bana söylemiyordu. Akşam dedem işten gelince o anlattı. Sonra meydanlara çıktık. Dua ettik. Şehitlikte olmak çok güzel bir duygu, onlar için Fatiha okuduk' ifadelerini kullandı.
15 Temmuz gecesi hiç uyuyamadığını söyleyen Ramazan Yüksel ise,'Canım uyumak istemedi. Halimiz Suriye'ye dönerse ne olacak diye düşündüm. Başka ülkeler bizi zavallı görecekti. Belki de o gün ölecektik. Bir mezarımız olmayacaktı. Arkamızdan bir Fatiha okuyan ve cenaze törenimiz olmayacaktı. Belki başka ülkeler bizi alacaktı. Hiç acımayacaklardı' şeklinde konuştu.
Öğrenciler, 15 Temmuz'da Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan bombalı saldırıda şehit olan Dördüncü sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin'in de mezarını ziyaret ederek dua etti.

Sivas’ta öğrencilerden 15 Temmuz şehitlerine 15 hatim duası


SİVAS haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Bir anda ağzımdan çıktı

1 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Bir anda ağzımdan çıktı'

Yılmaz, niye öfkelendi

2 Yılmaz, niye öfkelendi?..

Samsunsporda sarı alarm

3 Samsunspor'da sarı alarm!

Samsunspor Samsunspor Başkanvekili Araboğlu  Tek derdimiz Samsunspor

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanvekili Araboğlu 'Tek derdimiz Samsunspor'

Samsunspor Kader haftaları

5 Samsunspor: Kader haftaları

Samsun Haber Savaşın çocukları annesiz kaldı

6 Samsun Haber: Savaşın çocukları annesiz kaldı

Samsun Haber Samsunda içki çaldığı markete ikinci kez gidince yakalandı

7 Samsun Haber: Samsun'da içki çaldığı markete ikinci kez gidince yakalandı

Samsun Haber Acılarla dolu bir sezon

8 Samsun Haber: Acılarla dolu bir sezon

Samsun Haber Fikri Yalman açıkladı O fotoğrafı Yılmazer istedi

9 Samsun Haber: Fikri Yalman açıkladı: O fotoğrafı Yılmazer istedi

Samsun Haber Samsunda madde bağımlılarına manevi destek

10 Samsun Haber: Samsun'da madde bağımlılarına manevi destek


SIRADAKİ HABER