HaberlerTrabzon'da sekiz ton bayat ekmek hayvanlara yem oldu

Trabzon'da sekiz ton bayat ekmek hayvanlara yem oldu

Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin sokak ve caddelere yerleştirdiği bayat ekmek kutularında toplanan ekmekler, sokak hayvanlarına yem olmasının yanı sıra hayvan besleyen vatandaşların hayvan yemi ihtiyacına da çözüm üretiyor.

Trabzon'da sekiz ton bayat ekmek hayvanlara yem oldu

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün şehrin muhtelif yerlerine yerleştirdikleri 250 adet bayat ekmek kutusunda toplanan ekmeklerin Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan barınağına gönderilerek sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanıldığını söyledi.
Büyükbaş ya da küçükbaş hayvan besleyen vatandaşlara da yem olarak kullanılmak üzere bu ekmekleri verdiklerini belirten Başkan Genç, böylece ekmeklerin çöpe gitmek yerine hayvan yemi olarak faydalı bir işte değerlendirildiğini kaydederek, 'Vatandaşlarımızdan bayat ekmeklerini çöpe değil; bayat ekmek kutularına atmalarını rica ediyoruz' dedi.
Türk milletinde ekmek tüketiminin had safhada olduğunu buna bağlı olarak bayatlayarak çöpe atılan ekmek miktarının da hiç de azımsanamayacak ölçüde olduğunu belirten Genç, vatandaşların bu konuda duyarlılık göstermesi gerektiğini kaydetti. Amaçlarının ekmek israfının önüne geçmek ve aynı zamanda da İslâm dininin tasvip etmediği şekilde ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek olduğunu aktaran Başkan Genç şunları söyledi:
'Şu ana kadar bayat ekmek kutularımızdan 9 ayda 8 ton ekmek toplandı. Bu ekmeklerin büyük bir kısmını hayvan barınağındaki sokak hayvanlarının beslenmesinde geriye kalanını ise ekonomik amaçlı hayvan besleyen vatandaşlarımıza hayvan yemi ihtiyacının karşılanması için kullanıyoruz. Bizden talep eden herkese bu ekmeklerimizi hayvan yemi olarak veriyoruz. Bundan da vatandaşlarımız son derece memnun oluyor. İsrafın önlenmesi konusunda da bir sosyal sorumluluk oluşturuyoruz. İnancımızda, örf ve adetlerimizde kutsal olan ekmeğimizi de israf etmekten kurtarmış oluyoruz. Peygamber efendimiz 'Yiyiniz, içiniz ama asla israf etmeyiniz' diye buyuruyor.'

Trabzon’da sekiz ton bayat ekmek hayvanlara yem oldu


TRABZON haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

1 AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

2 Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

3 İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

4 CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

İşte AK Parti milletvekili aday listesi

5 İşte AK Parti milletvekili aday listesi

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

Onlar güldü, biz üzüldük

7 Onlar güldü, biz üzüldük

Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

8 Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

9 Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

Samsunspor'da 5 yabancı oyuncuyla anlaşma sağlandı

10 Samsunspor'da 5 yabancı oyuncuyla anlaşma sağlandı


SIRADAKİ HABER
}