İlkadım yenilecek

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yerinde dönüşüm çalışmalarının İlkadım'ın çehresini önemli ölçüde değiştireceğini belirtti.

İlkadım yenilecek

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok mahalle buluşmaları kapsamında Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde gerçekleşen buluşma toplantısına mahalle halkın yoğun ilgi gösterdi. Sorun ve istekleri Başkan Tok'a ileten vatandaşlar mahallelerinin bazı yerlerinde doğalgaz olmadığını belirtti. 2016 yılı içinde yapılacak olan mevzi imar planı ile sorunların çözüleceğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Fevzi Çakmak Mahallemizdeki doğalgaz sorununu bir an önce çözmek için bu yıl içinde İlkadım'ın tamamına mevzi imar planı uygulayacağız" dedi.

“İLKADIM YENİLENECEK”

İlkadım'ın Samsun'un en büyük ilçesi ve en eski yerleşim yeri olduğunu hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun'un en eski yerleşim birimi olan İlkadım'ın en büyük sorununun çarpık kentleşme olduğunu ifade etti. Çarpık kentleşme sorunu ile birlikte ilçede kentsel yenileme anlamında yerinde dönüşüm projesini hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Erdoğan Tok, yerinde dönüşüm çalışmalarının İlkadım'ın çehresini önemli ölçüde değiştireceğini belirtti.

İLKADIM'IN GELECEĞİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE

İlkadım'ın geleceğine yön verecek olan çalışmanın yerinde dönüşüm projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Tok, İlçemizde yenileme çalışması yapacağımız mahallerde inşaat haklarının emsal değerini çok yükselttik. Mahallelerimizin imar durumu ve kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm olarak gerçekleştirme noktasında bir yıldan bu yana çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İlçemizde yerinde dönüşümü gerçekleştirme oranı oldukça yüksek. Artık halkımız bunu bekliyor. Bizler vatandaşlarımızı mağdur etmeden bir çalışma yapacağız. Çünkü inşaat haklarını çok yükselttik. 1.40 emsali 4 emsale yükselterek buradaki vatandaşlarımızı mağdur etmeden yerinde dönüşümü inşallah gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

"SORUNU ÇÖZECEĞİZ"

Yeni gelen yasa ile imar durumu olmayan yerlere doğalgaz hattının girmediğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Fevzi Çakmak Mahallemizin en büyük sorununun doğalgaz olduğunu biliyoruz. Bu sıkıntı için sıkı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni gelen yasa ile artık imar durumu olmayan yerlere doğalgaz verilemiyor. Geçmiş dönemlerde imara bakılmadan doğalgaz veriliyordu ama artık mümkün değil. Fevzi Çakmak Mahallemizde bir an evvel imar durumu olmayan yerlerin bu sorununu çözmeliyiz. Bu yıl içinde tüm İlkadım'a mevzi imar planı uygulaması yaparak bu sorunları çözmeye çalışacağız. Yaşlı teyzelerimizin amcalarımızın soba, odun kömür ile uğraşmaları bizleri gerçekten üzüyor. Allah'ın izniyle bu sorunları mevzi imar planı ile çözeceğiz inşallah" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

'Neden ben' diye sormak!

1 'Neden ben' diye sormak!..

Yılın komedisi kırdı geçirdi

2 Yılın komedisi kırdı geçirdi

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

3 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

4 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

5 Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

6 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

7 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

8 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Bacalarda 'sessiz' ölüm tehlikesi

9 Bacalarda 'sessiz' ölüm tehlikesi

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

10 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER