Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, '15 Temmuz'daki Türkiye'nin kamusal yapısı tarihin karanlık sayfalarında görülmeli' diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

Bursa'da Kamu Personel Sisteminin Değerlendirilmesi Çalıştayına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 15 Temmuz akşamı bu millete bedel ödeten kişilerin kamu mensubu olduğuna dikkat çekti. 1960, 1980 darbelerini gerçekleştirenlerin de kamu adına görev yaptıklarını hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, '15 Temmuz gecesi kamu adına görev yapmış olanlar bu ülkenin kaderiyle oynamaya kalkıştı. Bu ülkenin demokrasisine, bu ülkenin milli iradesine, hukuk sistemine müdahalenin tamamında kamunun dahli var. Kamuda millet adına sorumluluk üstlenenler bunun hakkını vermeli' dedi.
Türkiye'nin kamusal yapısı tarihin karanlık sayfalarında görülmesi gerektiğinin altını çizen Müezzinolğu, 'Kamuda çalışanlar darbe, müdahale, şekillendirme işine girmemeli, milletin kaderi ve hukuku ile oynayabilme hakkını kendinde bulmamalı' diye konuştu.
Yargıyı da eleştiren Bakan Müezzinoğlu, 'Bir savcı yüzde 47 oy almış, 22 milyon insanın oyunu alan bir siyasi partiyi kapatmak için dava açma yetkisini buluyorsa, 11 hakimin gördüğü dava sonucunda 1 oyla parti kapatılıyorsa buradaki yapı hukuksal bir yapı değildir. Buna alkış tutan zihniyette merkezi millete alan bir anlayış değildir. O zaman burada demokrasiden bahsedilemez. Hekiminden hakimine hangi sıfatı taşırsa taşısın bunların görevi millete hizmet etmektir' şeklinde konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:


BURSA haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kreşte şiddet kamerada

1 Samsun'da kreşte şiddet kamerada

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

2 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

Samaras hocalığa soyundu

3 Samaras hocalığa soyundu

Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

4 Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

İkisi de sakat

5 İkisi de sakat

Samsun'a zorunlu iniş

6 Samsun'a zorunlu iniş

Angan dert etmiyor

7 Angan dert etmiyor

Yardım için okul arıyorlar

8 Yardım için okul arıyorlar

Alman kadın şifayı Samsun'da buldu

9 Alman kadın şifayı Samsun'da buldu

İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri

10 İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri


SIRADAKİ HABER