Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ülkede belirsizlik ve kargaşa var

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, ülkede iktidar açısından da, muhalefet açısından da belirsizlik ve kargaşanın olduğunu belirterek, 'Kimse ne yaptığını bilmez durumda' dedi

Ülkede belirsizlik ve kargaşa var

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, ülkede ve bölgede durumun hiçte iyi olmadığını söyledi.

Tekin, "Muhalet açısından da iktidar açısından da bir belirsizlik ve kargaşa var. Kimse ne yaptığını bilmez gibi bir hal var. Kısa sürede tespit ettiğim bu durum, toparlanır diye ümit ediyorum. Muhalefet milletvekili de olsak ülkemiz ve insanlık için derlenip toparlanmak için çaba göstereceğiz. Yalnız etrafımız ateş çemberi. Bizim için en önemli olan bu iken, dünyanın emparyalist güçlerin bu areneda at koşturduğu bir gerçek. Bu gerçek inşallah bizi yakmaz. Ateşle oynamaya meraklıyız gibi bir görüntümüz var. Bu konuda ne yazıkki muktedir olanlar daha soğukkanlı ve sorumlu davranması gerekirken daha basiretsiz ve atak davranmakta" diye konuştu.

ATEŞ ÇEMBERİ OLUŞTU
Tekin, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Örneğin Suriye'deki uçak düşürme krizinden sonra Ortadoğu ve Suriye arenasından yavaş yavaş çekilerek, Kerkük- Musul'daki anlaşmalardan doğan haklarımızdan geri adım attığımızı; aynı zamanda Suriye sınırına giremeyerek Türkmenleri tamamen Rus'un, Esad'ın insafına terk ettiğimizi görüyoruz. İçimizdeki Suriyelileri taşıyacağımızı tampon bölgeyi Kürt Kantonuna terkettiğimizi ve şuanda da onun seyircisi olduğumuzu görüyoruz. Güneydoğuda büyük bir ateş çemberi var. Bu çember beni çok müzdariplendirmiyor. Çünkü bu zamana kadar olması gerekendi. Olması gerekenin yaşandığı pozisyonda bir takım acılar yaşanıyor, içimiz sızlıyor. Çocuklar, yaralılar yani sivil vatandaşlar zor zamanlar yaşıyor. Evlerinden çıkamıyor, susuzluk yaşıyor. Bu pozisyona düşme sebebi hükümetin şimdiye kadar basiretsizliği ve aymazlığıydı. Biz de onun acısını çekiyoruz."

Nur OKEN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Kazanmaya ihtiyacımız var

2 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

3 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Gözyaşları içinde toprağa verildi

4 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Ne değişecek

5 Ne değişecek?..

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

6 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

7 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Yasak bölge protestosu

8 'Yasak bölge' protestosu

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

9 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Samsundan İngiltereye

10 Samsun'dan İngiltere'ye


SIRADAKİ HABER