HaberlerÜlkede belirsizlik ve kargaşa var

Ülkede belirsizlik ve kargaşa var

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, ülkede iktidar açısından da, muhalefet açısından da belirsizlik ve kargaşanın olduğunu belirterek, 'Kimse ne yaptığını bilmez durumda' dedi

Ülkede belirsizlik ve kargaşa var

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, ülkede ve bölgede durumun hiçte iyi olmadığını söyledi.

Tekin, "Muhalet açısından da iktidar açısından da bir belirsizlik ve kargaşa var. Kimse ne yaptığını bilmez gibi bir hal var. Kısa sürede tespit ettiğim bu durum, toparlanır diye ümit ediyorum. Muhalefet milletvekili de olsak ülkemiz ve insanlık için derlenip toparlanmak için çaba göstereceğiz. Yalnız etrafımız ateş çemberi. Bizim için en önemli olan bu iken, dünyanın emparyalist güçlerin bu areneda at koşturduğu bir gerçek. Bu gerçek inşallah bizi yakmaz. Ateşle oynamaya meraklıyız gibi bir görüntümüz var. Bu konuda ne yazıkki muktedir olanlar daha soğukkanlı ve sorumlu davranması gerekirken daha basiretsiz ve atak davranmakta" diye konuştu.

ATEŞ ÇEMBERİ OLUŞTU
Tekin, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Örneğin Suriye'deki uçak düşürme krizinden sonra Ortadoğu ve Suriye arenasından yavaş yavaş çekilerek, Kerkük- Musul'daki anlaşmalardan doğan haklarımızdan geri adım attığımızı; aynı zamanda Suriye sınırına giremeyerek Türkmenleri tamamen Rus'un, Esad'ın insafına terk ettiğimizi görüyoruz. İçimizdeki Suriyelileri taşıyacağımızı tampon bölgeyi Kürt Kantonuna terkettiğimizi ve şuanda da onun seyircisi olduğumuzu görüyoruz. Güneydoğuda büyük bir ateş çemberi var. Bu çember beni çok müzdariplendirmiyor. Çünkü bu zamana kadar olması gerekendi. Olması gerekenin yaşandığı pozisyonda bir takım acılar yaşanıyor, içimiz sızlıyor. Çocuklar, yaralılar yani sivil vatandaşlar zor zamanlar yaşıyor. Evlerinden çıkamıyor, susuzluk yaşıyor. Bu pozisyona düşme sebebi hükümetin şimdiye kadar basiretsizliği ve aymazlığıydı. Biz de onun acısını çekiyoruz."

Nur OK

SIRADAKİ HABER
}