Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen: 'Ortak akıl ile hareket edip terörü dize

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, 'Terör koalisyonu el birliğiyle ülkemizi hedef alıyor. Bize düşen görev nedir; ortak akıl ile hareket etmek, sağduyuyu elden bırakmadan terör koalisyonuna karşı safları sıklaştırmaktır. Bir olursak FETÖ yok olur. Biz yüreklerimizi birleştirirsek PKK da, PYD de yerle bir olur. Biz ortak akıl ile hareket edersek DAEŞ belası bertaraf olur' dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen: 'Ortak akıl ile hareket edip terörü dize

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Büro Memur-Sen Ankara 9. Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu'nda divan kurulu başkanlığı yaptı. Öncesinde teşkilata bir selamlama konuşması yapan Esen, 'Bugün çok önemli ve hayırlı bir başlangıç yapmak için bir araya geldik. Şubemizi daha ileriye götürecek olan arkadaşlarımıza sorumluluklarını vermek ve onlara olan güvenimizi tazelemek için toplandık. Sonuç ne olursa olsun, yönetime kim gelirse gelsin kazanan biz olacağız, kazanan Büro Memur-Sen olacak' ifadelerini kullandı.
Konuşmasında gündeme ilişkin konulara da değinen Esen, 'İşimiz kolay değil. Çok çalışmamız lazım. Emperyalist güçlerin dört bir taraftan esir almaya çalıştığı coğrafyamıza sahip çıkmak zorundayız. Milletimiz için, ülkemiz için, ümmet için dünya için ayağa kalkmalıyız ve bizi boyunduruk altına almaya çalışanlara izin vermemeliyiz. İçeriden ve dışarıdan bütün düşmanlar şunu iyi bilsin ki biz bir olursak bizi kimse boyunduruk altına alamaz. Bize kimse diz çöktüremez. Bizi kimse teslim alamaz. Biz ayağa kalktık mı oturmayız. 15 Temmuz gecesi hep birlikte ayağa kalktık, FETÖ'cü alçakları, işgalcileri püskürttük. Hepinizden Allah razı olsun' şeklinde konuştu.
Hain FETÖ kalkışmasıyla amaçlarına ulaşamayanların farklı hileler denediğini dile getiren Esen, 'Terör örgütlerine açık veya gizli destek oluyorlar. Bize de Cerablus'ta, Musul'da ne işiniz var diyorlar. Bizler Anadolu'ya gelmeden önce Irak'taydık, Suriye'deydik. Tuğrul Bey Bağdat'ı 1056 yılında ele geçirmiş. Kaşgarlı Mahmut Divan-ı Lugati Türk adlı eserini Bağdat'ta yazmıştır. Bizi oralardan koparamazsınız. Mekke de bizim, İstanbul da bizim, Medine de bizim, Ankara da bizim, Musul da bizim, Mardin de bizim, Halep de bizim, Antep de bizimdir' diye konuştu.
'PYD/PKK neyse DAEŞ de odur'
Esen, 'Buraların terör örgütlerinin kontrolüne geçmesine de seyirci kalamayız. Bizim için PYD/PKK neyse DAEŞ de odur. Bizim için FETÖ neyse DHKP-C odur. Bunları tek çatıda buluşturan emperyalizmdir. Terör koalisyonu el birliğiyle ülkemizi hedef alıyor. Bize düşen görev nedir; ortak akıl ile hareket etmek, sağduyuyu elden bırakmadan terör koalisyonuna karşı safları sıklaştırmaktır. Bir olursak FETÖ yok olur. Biz yüreklerimizi birleştirirsek PKK da, PYD de yerle bir olur. Biz ortak akıl ile hareket edersek DAEŞ belası bertaraf olur' ifadelerini kullandı.
Divan Kurulu'nda Divan Başkanı Mehmet Emin Esen'e divan üyeleri Cemalettin Şenci ve Soner Başkaya eşlik etti.


ANKARA haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda minibüs ile motosiklet çarpıştı 1 yaralı

1 Samsun'da minibüs ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

İnandırıcı değil

2 İnandırıcı değil!..

Samsunda karaya oturan gemi için Yargıtay kararı bekleniyor

3 Samsun'da karaya oturan gemi için Yargıtay kararı bekleniyor!

Başkan Şahin çalışmaları yerinde inceledi

4 Başkan Şahin çalışmaları yerinde inceledi.

Kuvvetli lodosa dikkat

5 Kuvvetli lodosa dikkat!

Samsunda minik pilotlar havaalanında

6 Samsun'da minik pilotlar havaalanında!

Halk Eğitim ekibi Hollandadan döndü

7 Halk Eğitim ekibi Hollanda'dan döndü!

Samsun Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvar çalıştayları devam ediyor

8 Samsun Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvar çalıştayları devam ediyor!

Samsun Alaçamda değerlendirme toplantısı

9 Samsun Alaçam'da değerlendirme toplantısı!

Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı OMU-YÖS 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak

10 Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı (OMU-YÖS) 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak.


SIRADAKİ HABER