Samsunlulardan  hafta sonu akını

SADEF'in düzenlediği 9. Samsun Tanıtım Günleri, hafta sonunda İstanbul'da yaşayan Samsunluların akınına uğradı

Samsunlulardan  hafta sonu akını

Samsun Dernekler Federasyonu'nun (SADEF) 18-24 ekim tarihleri arasında İstanbul Maltepe Miting Alanı'nda düzenlediği 9. Samsun Tanıtım Günleri hafta sonunda da İstanbul'da yaşayan Samsunluların uğrak yeri oldu.

Standlarda vakit geçiren Samsunlular, ardından Samsunlu sanatçıların söylediği birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendi. Haber Medya Grubu'nun fuarın ilk gününden itibaren Samsunlularla birlikte olduğu stant yine yoğun ilgi gördü. Haber Medya'nın standını ziyaret edenler arasında eski AK Parti Samsun Milletvekili, AK Parti İstanbul İl Koordinatörü Ahmet Yeni de yer aldı. Haber Medya standını ziyaret eden Samsunlulara günlük olarak İstanbul'a ulaştırılan Haber Gazetesi de hediye edildi.

SAMSUN İÇİN HER ŞEYİ YAPARIZ
Samsun Tanıtım Günrleri etkinliklerinde eski AK Parti Samsun Milletvekili, AK Parti İl Koordinatörü Ahmet Yeni de bir konuşma yaptı. Yeni, Samsunluların gittikleri her yerde mühürlerini vurduğunu ifade ederek, ''Her birimiz buraya gurbetçi olarak elimizde bir bavulla geldik. Çok çileli günlerimiz oldu. SADEF'le de yıllardır birlikteyiz. Yaptıkları her organizasyona yetişmeye çalıştık. 13-14 yıl milletvekilliği yaptım. Her gittiğim yerde gözüm Samsunlu kardeşlerimi arıyor. Çünkü Atatürk kurtuluşu Samsun'dan başlattı. Samsun farklı bir kent. 15 Temmuz sonrası nerede konuşma yaptıysam hep önde Samsunlular vardı. Allah onlardan razı olsun. Biz Samsunlular için her şeyi yaparız. Milletvekilliğimiz bitmiş olsa bile başlattığımız projeleri ve daha sonra başlatılan projeleri yakından takip ediyoruz. Şehrimiz iyi gidiyor fakat yeterli değil. Aynı şekilde Samsunspor'un da desteğe ihtiyacı var. İsim olarak Türkiye'de önde spor klüplerinden olsak bile listede de iyi olmamız gerekiyor'' diye konuştu.

MÜZİK ZİYAFETİ
Konuşmaların ardından Samsunlu şarkıcılar Ümit Kurşun, Ayşegül Pınar, İpek Nur, Ayhan Toprak sahne aldı. Ziyarteçiler, şarkılarla hem coştu hem de duygu dolu anlar yaşadı. Samsun'a hasret kalan ziyaretçiler ve stant açan katılımcıların Samsun havalarında oynamaları eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Nur OKEN ÇOK OKUNANLAR

Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

1 Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

2 İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

3 Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

4 Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

5 Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço 15 hektar alan yandı

6 Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço; 15 hektar alan yandı

Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

7 Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

Amasya'da yolcu otobüsü yandı

8 Amasya'da yolcu otobüsü yandı

Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın

9 Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın

Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı

10 Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER