Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Özdağ, AK Parti'nin Afyonkarahisar kampını değerlendirdi

AK Parti'nin Afyonkarahisar'da gerçekleşen 25. İstişare toplantısı hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, daha güçlü bir Türkiye için Yeni Anayasa'ya ve Başkanlık sistemine ihtiyaç olduğunu belirtti.

Özdağ, AK Parti'nin Afyonkarahisar kampını değerlendirdi

AK Parti'nin Afyonkarahisar'da gerçekleşen 25. İstişare toplantısı hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ toplantının Kurtuluş Savaşı'nın başladığı ve nihayete erdiği topraklarda geçmesinin ayrı bir önem taşıdığını belirterek, 'Burada bir cumhuriyetin, bir devletin temeli atılmıştı. Başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum. Afyonkarahisar'da 15 yıldır Türkiye'yi yöneten bir iktidar partisinin kadrosu var ve bu kadro Türkiye'yi tekrar küçük ölçekli devlet olmaktan büyük ölçekli bir devlet olmanın hedefini gerçekleştirmek için önemli hamleler gerçekleştiriyor' dedi.
'Sayın Erdoğan Atatürk'ten sonraki en büyük siyasi fenomen'
2014 yılında ilk defa halkın oylarıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı'nın seçildiğini ve bu Cumhurbaşkanı'nın da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydeden Özdağ, 'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Mustafa Kemal Atatürk'ten sonraki en büyük siyasi fenomendir. Türk siyasi hayatının en büyük lideridir. Bu denli devlet, millet aşkı, bu denli büyük hizmetleri olan, 14 yıl boyunca çok zorlu sıkıntıları aşan, seçimleri kazanan, ekonomik krizlere ve emperyalizme meydan okuyan saygıdeğer şahsiyet Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı da hak ediyor. Bu konuya millet iradesinin tecelli etmiş olduğu yer olan Türkiye Büyük Meclisinde ki tüm Milletvekillerinin de sağduyuyla yaklaşacağına inanıyorum' diye konuştu.
'Türk ve İslam Dünyası'nın AK Parti'ye ihtiyacı var'
'AK Parti'nin birlik ve beraberliği aynı zamanda Türkiye'nin birlik ve beraberliğidir' diyen Özdağ, 'Türkiye'nin birlik ve beraberliği, Türk dünyasının, Arap dünyasının, masum ve mazlum Afrika'nın, balkanların birlik ve beraberliğidir. Burada önümüzde vesayetçilerin çok ciddi şekilde dayattığı bir anayasa var. Öncelikle bu anayasayı değiştirmemiz gerekiyor. Mevcut anayasa bize ciddi şekilde dar geliyor. Yeni Anayasa ile birlikte ardından Başkanlık sistemini de getireceğiz inşallah. Türkiye'nin zenginliğini, özgürlüğü demokrasisini zirveye taşımak, insan hak ve özgürlüklerini genişletmek, fikir ve inanç hürriyetini batı standartları seviyesine çıkarmak için Yeni Anayasa'ya ve Başkanlık sistemine ihtiyacımız var' dedi.


MANİSA haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda minibüs ile motosiklet çarpıştı 1 yaralı

1 Samsun'da minibüs ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

İnandırıcı değil

2 İnandırıcı değil!..

Samsunda karaya oturan gemi için Yargıtay kararı bekleniyor

3 Samsun'da karaya oturan gemi için Yargıtay kararı bekleniyor!

Başkan Şahin çalışmaları yerinde inceledi

4 Başkan Şahin çalışmaları yerinde inceledi.

Kuvvetli lodosa dikkat

5 Kuvvetli lodosa dikkat!

Samsunda minik pilotlar havaalanında

6 Samsun'da minik pilotlar havaalanında!

Halk Eğitim ekibi Hollandadan döndü

7 Halk Eğitim ekibi Hollanda'dan döndü!

Samsun Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvar çalıştayları devam ediyor

8 Samsun Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvar çalıştayları devam ediyor!

Samsun Alaçamda değerlendirme toplantısı

9 Samsun Alaçam'da değerlendirme toplantısı!

Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı OMU-YÖS 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak

10 Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı (OMU-YÖS) 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak.


SIRADAKİ HABER