Başbakan Yardımcısı Canikli: 'Artık hiç kimse bölgede Türkiye'yi hesaba katmadan

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ortadoğu'da artık hiç kimsenin Türkiye'yi hesaba katmadan at oynatamayacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Canikli: 'Artık hiç kimse bölgede Türkiye'yi hesaba katmadan

Giresun Federasyonu tarafından Yenikapı'da 10.'su düzenlenen Giresun Günlerine katılan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu günden beri hiç olmadığı kadar güçlü bir ülke olduğunu ve güçlenmeye devam ettiğini belirterek, 'Bugün Türkiye kurulduğu günden bu güne hiç olmadığı kadar güçlü ve güçlenmeye devam ediyor. Artık hiç kimse bölgede Türkiye'yi hesaba katmadan karar alamaz istediği gibi at oynatamaz. Çünkü bu bir hak mücadelesidir. Milletin güvenliğini sağlama mücadelesidir. O tehlikeyi bertaraf edene kadar işin içindeyiz. Güya DEAŞ ile mücadele ediyorlar. Dünyanın bütün güçlü devletleri işin içinde çaba sarf ederek mücadele ettiklerini iddia ediyorlar. Ancak DEAŞ yerinde duruyor. Sonra Türkiye çıktı sahneye. Dünyanın şaşkınlığı karşısında DEAŞ'i süpürmeye devam ediyor. Onun için herkes bizi izlemeye devam etsin' dedi.
'Musul'da TSK'ya ihtiyaç var'
Suriye'de olduğu gibi Musul'da da DEAŞ'tan kurtulmak için Türkiye'nin desteğine ihtiyaç olduğunu ifade eden Canikli, 'Şimdi Musul operasyonu koalisyon güçlerinin ciddi desteğiyle başladı. Aradan geçen zaman içerisinde önemli bir ilerleme yok. Eğer gerçekten Musul'da DEAŞ'ten kurtulmak isteniliyorsa bunu yapacak TSK'dır. Suriye'de bu görüldü ama bunu görmek istemiyorlar. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Fakat oradan ülkemize bir saldırı oluyorsa o zaman sormadan gerekeni yapacağız. O coğrafyayı en iyi biz biliyoruz' dedi.
'Ülkemiz ekonomisi çok güçlü ve istikrarlı'
Türkiye'ye ekonomik saldırıların da bulunduğunu söyleyen Canikli, 'Bütün DEAŞ'i, PKK'yı, FETÖ'yü, PYD'yi ortaya çıkaranları hep biliyoruz. Hepsi aynı kapıya çıkıyor. Ülkemize her yönden saldırıyorlar. Ülkemize ekonomik saldırı da var ancak bütün bu saldırılara rağmen güçlü bir ekonomimiz var ki tık yok. Moody denilen bir kredi derecelendirme kuruluşu var. Ismarlama olarak Türkiye'nin puanını düşürdü. Sandılar ki daha önce puanını düşürdükleri ülkeler gibi olacağız. Hiç de öyle olmadı. Bu aslında Moody iflası anlamına gelir. Türkiye bölgesinde ekonominin cazibe merkezi durumundadır' dedi.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'ye yaptığı konuşmanın ardından Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu tarafından Giresun evi maketi hediye edildi. Bakan Canikli ise daha sonra ilçe ve derneklerin kurduğu stantları dolaşırken, Giresun'un Çanakçı ilçesinin Kuş köylülerinin haberleşme aracı olarak kullandığı kuşdili ile karşılandı. Bakan Nurettin Canikli ise dünyaya kuşdili ile barış mesajı verilmesini istedi. Bakan Canikli'nin 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yoluna devam edecektir' sözlerini Kuşköylü Rıfat Köçek kuşdili ise seslendirdi.

Başbakan Yardımcısı Canikli: “Artık hiç kimse bölgede Türkiye’yi hesaba katmadan


İSTANBUL haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

1 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

2 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Ufuk Budak Almanya'da

3 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

4 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

5 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsun'da Demet öğretmene vefa

6 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

7 Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

Gözler Beşir'de

8 Gözler Beşir'de

Çalınacak şeyler...

9 Çalınacak şeyler...

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

10 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda


SIRADAKİ HABER