Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Gençlik Merkezlerinden 15 Temmuz Şehitleri Anma Yürüyüşü

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 15 Temmuz'da yapılan hain darbe girişiminde şehit düşen Güvenlik Kuvvetleri ve sivil vatandaşları unutmadı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yakutiye Gençlik Merkezi ve Palandöken Gençlik Merkezi tarafından '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Yürüyüşü' gerçekleştirildi.

Gençlik Merkezlerinden 15 Temmuz Şehitleri Anma Yürüyüşü

Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi öncülüğünde yapılan ve Palandöken Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinin de katıldığı yürüyüşe katılım bir hayli yoğundu. Onlarca genç, demokrasi şehitleri için Palandöken Dağı'nın zirvesine yürüdü.
150 METRELİK DEV BAYRAK AÇTILAR
Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz ile gençlik liderlerinin de iştirak ettiği anlamlı yürüyüşte gençler, Palandöken Dağı'nda 150 metrelik bayrak açılarak 'tekbirler' eşliğinde yürürken, oldukça duygulu anlar yaşandı.
Erzurum Gençlik Merkezlerinde akademi ve kulüp çalışmalarına katılan gönüllü gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşte Erzurum Merkez Anadolu Lisesi Nafizbey Anadolu Lisesinin yanı sıra çok sayıda Üniversite öğrencisi katıldı.
ŞEHİTLERİN RUHUNA DUA OKUNDU
Erzurum Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz ve Gençlik liderleri öncülüğünde tamamlanan yürüyüşte zirveye 150 metrelik bayrakla ulaşan gençler 15 Temmuz Şehitleri'ne dua ederek, Fatihalar okudu. Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Zülküf Yılmaz, yürüyüşün 15 Temmuz ruhunu taşıdığını belirterek katılımcı gençlere teşekkür etti. Erzurum Gençlik Merkezleri olarak bu tür etkinliklerinin devam edeceğini belirten Yılmaz, Gençlik Merkezlerinin gençlerimizin kendilerini geliştirdiği önemli merkezler olduğunu ifade etti. Yılmaz, gençlik merkezlerine katılan öğrenci sayılarının her geçen gün arttığını sözlerine ekledi.
BİZİM İÇİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK
Yakutiye Gençlik Merkezi öncülüğünde yapılan ve Palandöken Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve gönüllü gençlerinin de iştirak ettiği yürüyüşün çok anlamlı olduğunu belirten Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, '15 Temmuz akşamı canları pahasına hain darbe girişimine dur diyen kahraman şehitlerimizi hiçbir zaman unutamayız. Biz bugün nefes alıyorsak, 15 Temmuz'da tanklara karşı duran, hainlere kendini siper ederek, şahadet şerbetini içen Ömer Halisdemir'ler sayesinde ayaktayız. Biz dik duruşu aşılayan ve dik duruşun simgesi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kahraman Türk Milleti'nin dirayetli duruşu ile Türkiye olarak varız. Bu anlamlı etkinliği organize eden gençlik merkezlerimizi, yöneticilerimizi ve gençlik liderlerimizi kutluyorum' dedi.

Gençlik Merkezlerinden 15 Temmuz Şehitleri Anma Yürüyüşü


ERZURUM haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

1 Samsunspor: Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

Samsun Haber Samsunda sağlık çalışanına son görev

2 Samsun Haber: Samsun'da sağlık çalışanına son görev

Samsunspor Statta son durum

3 Samsunspor: Statta son durum

Samsunspor Bitsin artık bu çile

4 Samsunspor: Bitsin artık bu çile

Perşembenin gelişi

5 Perşembenin gelişi...

Samsunspor 4 eksik var

6 Samsunspor: 4 eksik var

Samsunspor Berkay Polata 3 maç ceza

7 Samsunspor: Berkay Polat'a 3 maç ceza

Necdet Uzun ile gündemin ötesi

8 Necdet Uzun ile gündemin ötesi

SamsunsporSamsunspor Teknik Direktörü Özköylü Rehavete kapıldık

9 Samsunspor:Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Rehavete kapıldık'

SPOR KENTİ SAMSUN

10 SPOR KENTİ SAMSUN


SIRADAKİ HABER