HaberlerZile güreşlerinin başpehlivanı Rıza Yıldırım

Zile güreşlerinin başpehlivanı Rıza Yıldırım

Tokat'ın Zile ilçesinde düzenlenen tarihi panayır güreşlerinde başpehlivanı Rıza Yıldırım oldu.

Zile güreşlerinin başpehlivanı Rıza Yıldırım

Osmanlı fermanıyla kurulan 6 büyük panayırdan birisi olan Zile Panayır etkinliklerinde yapılan karakucak güreşlerine güreşçiler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 500'e yakın güreşçinin mücadele ettiği güreşler Zile Belediyesi festival bağında yapıldı. Karadini Belediye festival alanında yapılan güreşler saygı duruşu, istiklal marşı ve Kuranı Kerim tilaveti okundu. Güreşler öncesi kısa bir konuşma yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, 'Bir toplumu millet yapan kültürdür. Güreşlerimiz de bu güzel kültürümüzün güzel bir parçasıdır' dedi.
Konuşmaların ardından oldukça çekişmeli geçen başpehlivanlık güreşlerine 32 güreşçi katıldı. Rakipleri bir bir yenerek finale çıkan Rıza Yıldırım ve İlyas Yıldırım başpehlivanlık için güreşti, İlyas Yıldırım'ı yenen Rıza Yıldırım başpehlivan olurken, Onur Balcı ve Serhat Balcı 3. oldular. Başaltı güreşlerinde ise Murat Özkan'ı yenen Ali Önder Tutuş başaltı birincisi oldu. Murat Özkan 2. Ali Cihan ve Semih Koç 3. oldular. Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödül ve madalyaları verildi. Güreş ağalığını ise 51 bin lira ile Cevdet Akçay aldı.
Karakucak güreşlerine CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Turhal Kaymakamı Serhat Öcal, Zile Başsavcısı Tuncay Çelik, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Zile Garnizon Komutanı Hüseyin Direk, Zile Emniyet Müdürü Bayram Doğru, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, AK Parti Zile İlçe Başkanı Akif Seçkin, AK Parti Turhal İlçe Başkanı Abdullah Ay, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Turhal Pancar Ekiciler Kooperatifi.Başkanı Yalçın Bekler, Zile Belediye Başkan yardımcısı Bilal Koç, Zile Güreş Kulübü Başkanı Fatih Gökay, STK temsilcileri ve çok sayıda güreş sever katıldı.

Zile güreşlerinin başpehlivanı Rıza Yıldırım


TOKAT haberleri
SIRADAKİ HABER
}