HaberlerAkdeniz Belediyesi'nin genç voleybolcuları 2 kupa kazandı

Akdeniz Belediyesi'nin genç voleybolcuları 2 kupa kazandı

Akdeniz Belediyespor Kulübü Voleybol Şubesi, Mersin'de düzenlenen Amatör Spor Haftası Turnuvası'nda iki kategoride dereceye girdi. Genç kızlar il ikinciliğini ve küçük kızlar il üçüncülüğünü elde eden Akdeniz'in başarılı voleybolcuları, kupa sevinçlerini ve heyecanlarını, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu ile paylaştı.

Akdeniz Belediyesi'nin genç voleybolcuları 2 kupa kazandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası sona erdi. Akdeniz Belediyespor Kulübü, 81 ilde yapılan etkinlikler kapsamında, Mersin'de voleybol kategorisinde düzenlenen turnuva sonunda iki kupayı daha müzesine götürmeyi başardı. Voleybol genç kızlar kategorisinde il ikinciliğini, küçük kızlar kategorisinde de il üçüncülüğünü elde eden başarılı gençler, kupa sevinçlerini Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu ile paylaştılar. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette sporcuların yanı sıra Eş Başkan Yardımcısı Bedrettin Gündeş ve kulüp antrenörleri Talip Adıyaman ve Nuri Ay da hazır bulundu. Bu yıl 10-16 Ekim tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanan Amatör Spor Haftasında 2 ayrı kategoride derece elde ettiklerini ifade eden Voleybol takım antrenörü Talip Adıyaman, hedeflerinin profesyonel kulüplere ve milli takımlara sporcu kazandırmak olduğunu söyledi. Hali hazırda Milli takımlara seçilmiş olan oyuncuları bulunduğunu hatırlatan Adıyaman, başarı çıtasını her geçen gün daha yukarı taşımak istediklerini belirtti ve kulübe sağladığı destekten ötürü Akdeniz Belediyesi Eş Başkanlarına teşekkür etti.
Genç voleybolcularla tek tek ilgilenen Eş Başkan Yüksel Mutlu ise başarılarından ötürü tüm oyuncu ve teknik heyeti tebrik etti. Sporun insan yaşamında çok özel ve önemli bir yeri olduğunun altını çizen Mutlu, 'Sizler gibi spor yapan genç kuşakları mutlulukla takip ediyoruz. Yeni neslin spor yaparak sağlıklı olmalarını, aynı zamanda da öğrenim yaşamlarını da başarıyla sürdürmelerini istiyoruz. Bir genç, güzel bir spor dalında başarılı olmalı, bir enstrüman çalmalı, anadili dışında en az bir dili daha bilmeli; edebiyatla, şiirle ve sanatla iç içe olmalıdır. Bütün bunların yanı sıra çok okuyup çok düşünmeli ve sorgulamalıdırlar. Akdeniz Belediyesi olarak bizler, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durması ve iyi bireyler olarak hayata atılmasını önemsiyoruz. Bunun için de sporun önemli bir araç olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda bu kupaları kulüp müzesine kazandıran tüm gençlerimize ve hocalarına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum' dedi.

Akdeniz Belediyesi’nin genç voleybolcuları 2 kupa kazandı


MERSİN haberleri
SIRADAKİ HABER
}