X Reklamı Kapat

Samsunspor'a umut ışığı

Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Süper Lig kulüplerinin 3.5 milyar liralık borçlarının yapılandırılmasına ilişkin çalışmaya PTT 1. Lig kulüplerinin de dahil edilebileceğini söyledi.

Samsunspor'a umut ışığı

Başkan Tutu, "Süper Lig'de olduğu gibi PTT 1. Ligi'nde de kulüpler birliği kurulacak. Bu birlik kurulduğunda aynı uygulama PTT 1. Ligi kulüplerine de yapılacak" dedi

ÖNCE KULÜPLER BİRLİĞİ KURULACAK
Süper Lig kulüplerinin toplam 3.5 milyar liralık borçlarının yapılandırılmasına ilişkin çalışmalara PTT 1. Lig takımlarının dahil edilmemesi Samsunspor taraftarları tarafından üzüntüyle karşılandı. Taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Hüsnü Güreli'nin, geçen yıl, "VYŞ’nin (Varlık Yapılandırma Şirketi) kapısını PTT 1. Lig’deki takım da çalabilir" dediğini hatırlattı. Bu gelişmeler üzerine 50 milyon lira civarında borcu olduğu Samsunspor gibi şu anda maddi sıkıntılarla boğuşan PTT 1. Lig kulüplerinin de borçları yapılandırma projesine dahil olmak için çalışma içerisinde oldukları belirtildi. PTT 1. Lig kulüplerinin, projeye dahil olmak için şu anda Kulüpler Birliği Vakfı'nı kurma aşamasında oldukları ifade edildi.

Samsunspor'un 3 puanı silindi
BAŞKAN TUTU AÇIKLADI
Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, konuyu yakından takip ettiklerini belirterek, "Süper Lig'deki gibi PTT 1. Lig'de de Kulüpler Birliği Vakfı kurulma aşamasında. Onların tüzükleri hazırlanıyor. Aynı Süper Lig'deki kulüpler birliği gibi PTT 1. Lig kulüpleri başkanlarınında bir hazırlğı var. Bu hazırlık bittikten sonra PTT 1. Lig Kulüpler Birliği kurulacak. Kurulduktan sonra, Süper Lig'dekinin aynısı orada uygulanacak. Görüşmeler, çalışmalar bu yönde" diye konuştu. Böylece borçlarının üç devlet bankası tarafından üstlenilmesini ve 10 yıl gibi orta vadede yeniden yapılandırılmasını öngören projeye, PTT 1. Lig kulüplerininde dahil olma noktasında umut ışığı doğdu.

Muhammet Çavuşoğlu

 EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

3 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

4 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

5 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunsporda golcüler iş başında

6 Samsunspor'da golcüler iş başında

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

7 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

8 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

MHP Grup Başkanvekili Usta Hepsi vatan haini değil

9 MHP Grup Başkanvekili Usta: 'Hepsi vatan haini değil'

Samsunspordan Kılıça teşekkür

10 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür


SIRADAKİ HABER