Samsunspor'a umut ışığı

Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Süper Lig kulüplerinin 3.5 milyar liralık borçlarının yapılandırılmasına ilişkin çalışmaya PTT 1. Lig kulüplerinin de dahil edilebileceğini söyledi.

Samsunspor'a umut ışığı

Başkan Tutu, "Süper Lig'de olduğu gibi PTT 1. Ligi'nde de kulüpler birliği kurulacak. Bu birlik kurulduğunda aynı uygulama PTT 1. Ligi kulüplerine de yapılacak" dedi

ÖNCE KULÜPLER BİRLİĞİ KURULACAK
Süper Lig kulüplerinin toplam 3.5 milyar liralık borçlarının yapılandırılmasına ilişkin çalışmalara PTT 1. Lig takımlarının dahil edilmemesi Samsunspor taraftarları tarafından üzüntüyle karşılandı. Taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Hüsnü Güreli'nin, geçen yıl, "VYŞ’nin (Varlık Yapılandırma Şirketi) kapısını PTT 1. Lig’deki takım da çalabilir" dediğini hatırlattı. Bu gelişmeler üzerine 50 milyon lira civarında borcu olduğu Samsunspor gibi şu anda maddi sıkıntılarla boğuşan PTT 1. Lig kulüplerinin de borçları yapılandırma projesine dahil olmak için çalışma içerisinde oldukları belirtildi. PTT 1. Lig kulüplerinin, projeye dahil olmak için şu anda Kulüpler Birliği Vakfı'nı kurma aşamasında oldukları ifade edildi.

Samsunspor'un 3 puanı silindi
BAŞKAN TUTU AÇIKLADI
Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, konuyu yakından takip ettiklerini belirterek, "Süper Lig'deki gibi PTT 1. Lig'de de Kulüpler Birliği Vakfı kurulma aşamasında. Onların tüzükleri hazırlanıyor. Aynı Süper Lig'deki kulüpler birliği gibi PTT 1. Lig kulüpleri başkanlarınında bir hazırlğı var. Bu hazırlık bittikten sonra PTT 1. Lig Kulüpler Birliği kurulacak. Kurulduktan sonra, Süper Lig'dekinin aynısı orada uygulanacak. Görüşmeler, çalışmalar bu yönde" diye konuştu. Böylece borçlarının üç devlet bankası tarafından üstlenilmesini ve 10 yıl gibi orta vadede yeniden yapılandırılmasını öngören projeye, PTT 1. Lig kulüplerininde dahil olma noktasında umut ışığı doğdu.

Muhammet Çavuşoğlu

 EN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

Fatih'te kaza: 1 ölü

3 Fatih'te kaza: 1 ölü

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

4 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

5 Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

6 Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

7 Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

8 Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

Kuşadası'nda yangın

9 Kuşadası'nda yangın


SIRADAKİ HABER