Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Manisa haber: AK Partili Özdağ'dan Kışanak'ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama

Manisa haber: Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan 15 Temmuz Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kışanak'ın gözaltına alınmasıyla ilgili Komisyona verdiği ifadelerin ve dinlenmesinin hiçbir bağı olmadığını belirtti.

AK Partili Özdağ'dan Kışanak'ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama
Manisa haber:
AK Parti Manisa Milletvekili ve Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu'nda dinlenmesinin ardından Diyarbakır'da gözaltına alınması ve bazı kesimlerin gözaltı kararını Kışanak'ın Komisyonda dinlenmesini bağlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Komisyona dinlenmek için geldiğinde kendisine sorular yönelttiğini ama Kışanak'ın hiçbir soruyu cevaplandıramadığını kaydeden Özdağ, 'Abdullah Öcalan'ın İmralı tutanaklarında 'Fethullah Gülen barış adamıdır' dediğini ve 'Fethullah Gülen'le görüşün' talimatı verdiğini hatırlatarak Gültan Kışanak'a aynı görüşte olup olmadığını sordum. Bunun haricinde 'bu darbe girişiminden sonra Abdullah Öcalan'da yanıldı diyebilir misiniz, şayet bunu diyorsanız görüşünüzü savunabilir misiniz ya da değiştirir misiniz?' sorularını sordum kendisi bu sorularıma cevap vermedi. PKK ile ilgili sorular sordum yine cevap vermedi. Bir de Ekrem Dumanlı ile görüşmelerini kendisine hatırlatarak, 'Oslo görüşmelerinin, Uludere olayının, KCK tamamında FETÖ'nün parmağı olduğunu söylüyorsunuz. Parmağı olduğunu daha önce sezdiğiniz halde Ekrem Dumanlı ile niye görüştünüz, şayet bu sezginiz görüşmeden sonra oluşmuşsa Ekrem Dumanlı ile görüştüğünüzden dolayı pişman mısınız?' sorusunu sordum. Kışanak hiçbirine cevap vermedi' ifadesinde bulundu.
'Kesinlikle şov yapmasına da müsaade etmedik'
Gültan Kışanak'ı Meclis Araştırma Komisyonuna Ekrem Dumanlı ile görüştüğünden dolayı dinlemek için davet ettiklerini kaydeden Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Aynı zamanda kendisinin Avrupa'ya Abdullah Aymaz tarafından davet edildiğini ama görüşüp görüşmediğini bilmediğimizden bunu öğrenmek için davet etmiştik. Komisyonda 3 saat boyunca kendisini dinledik, sorular yönelttik. Kesinlikle şov yapmasına da müsaade etmedik. Kendisinin gözaltına alınması tamamen daha önce yaptığı konuşmalar ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sarfettiği sözler ve tutumla alakalıdır. Gültan Kışanak'la ilgili kararı verecek olan Diyarbakır Savcılığı, Valiliği ve Emniyetidir. Ama kendisini Komisyona dinlemek için davet ettiğimiz ve bu davete gelip dinlediğimiz 3 saat boyunca Kışanak, PKK'ya terör örgütü diyememiştir. PKK'nın işlediği cinayetleri kınamamıştır, Abdullah Öcalan'la en ufak bir kelime dahi etmemiştir. Bu da HDP-PKK işbirliğini göstermektedir. Kendisinin gözaltına alınmasıyla ilgili komisyona verdiği ifadelerinin kesinlikle bir bağı yoktur.'EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun yükünü Gazi çekiyor

1 Samsun'un yükünü Gazi çekiyor

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Farklı nedenler var

2 Samsunspor :Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Farklı nedenler var'

Samsunda intihar girişimi

3 Samsun'da intihar girişimi

Samsun Haber Samsunda kamyon devrildi 1 yaralı

4 Samsun Haber: Samsun'da kamyon devrildi: 1 yaralı

Samsun Haber İşçilere hazin tören

5 Samsun Haber: İşçilere hazin tören

Karadenizde hortum çatıları uçurdu

6 Karadeniz'de hortum çatıları uçurdu

Emeklinin intibak umudu

7 Emekli'nin 'intibak' umudu

Samsunspor İki eksik daha

8 Samsunspor: İki eksik daha

Fabrika gibi okul

9 Fabrika gibi okul

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu Borcu azalttık

10 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu: 'Borcu azalttık'


SIRADAKİ HABER