Manisa haber: AK Partili Özdağ'dan Kışanak'ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama

Manisa haber: Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan 15 Temmuz Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kışanak'ın gözaltına alınmasıyla ilgili Komisyona verdiği ifadelerin ve dinlenmesinin hiçbir bağı olmadığını belirtti.

AK Partili Özdağ'dan Kışanak'ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama

AK Parti Manisa Milletvekili ve Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu'nda dinlenmesinin ardından Diyarbakır'da gözaltına alınması ve bazı kesimlerin gözaltı kararını Kışanak'ın Komisyonda dinlenmesini bağlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Komisyona dinlenmek için geldiğinde kendisine sorular yönelttiğini ama Kışanak'ın hiçbir soruyu cevaplandıramadığını kaydeden Özdağ, 'Abdullah Öcalan'ın İmralı tutanaklarında 'Fethullah Gülen barış adamıdır' dediğini ve 'Fethullah Gülen'le görüşün' talimatı verdiğini hatırlatarak Gültan Kışanak'a aynı görüşte olup olmadığını sordum. Bunun haricinde 'bu darbe girişiminden sonra Abdullah Öcalan'da yanıldı diyebilir misiniz, şayet bunu diyorsanız görüşünüzü savunabilir misiniz ya da değiştirir misiniz?' sorularını sordum kendisi bu sorularıma cevap vermedi. PKK ile ilgili sorular sordum yine cevap vermedi. Bir de Ekrem Dumanlı ile görüşmelerini kendisine hatırlatarak, 'Oslo görüşmelerinin, Uludere olayının, KCK tamamında FETÖ'nün parmağı olduğunu söylüyorsunuz. Parmağı olduğunu daha önce sezdiğiniz halde Ekrem Dumanlı ile niye görüştünüz, şayet bu sezginiz görüşmeden sonra oluşmuşsa Ekrem Dumanlı ile görüştüğünüzden dolayı pişman mısınız?' sorusunu sordum. Kışanak hiçbirine cevap vermedi' ifadesinde bulundu.
'Kesinlikle şov yapmasına da müsaade etmedik'
Gültan Kışanak'ı Meclis Araştırma Komisyonuna Ekrem Dumanlı ile görüştüğünden dolayı dinlemek için davet ettiklerini kaydeden Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Aynı zamanda kendisinin Avrupa'ya Abdullah Aymaz tarafından davet edildiğini ama görüşüp görüşmediğini bilmediğimizden bunu öğrenmek için davet etmiştik. Komisyonda 3 saat boyunca kendisini dinledik, sorular yönelttik. Kesinlikle şov yapmasına da müsaade etmedik. Kendisinin gözaltına alınması tamamen daha önce yaptığı konuşmalar ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sarfettiği sözler ve tutumla alakalıdır. Gültan Kışanak'la ilgili kararı verecek olan Diyarbakır Savcılığı, Valiliği ve Emniyetidir. Ama kendisini Komisyona dinlemek için davet ettiğimiz ve bu davete gelip dinlediğimiz 3 saat boyunca Kışanak, PKK'ya terör örgütü diyememiştir. PKK'nın işlediği cinayetleri kınamamıştır, Abdullah Öcalan'la en ufak bir kelime dahi etmemiştir. Bu da HDP-PKK işbirliğini göstermektedir. Kendisinin gözaltına alınmasıyla ilgili komisyona verdiği ifadelerinin kesinlikle bir bağı yoktur.'EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

4 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

5 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

6 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

7 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu


SIRADAKİ HABER