HaberlerMinik yüreklerden lanet yağdı!

Minik yüreklerden lanet yağdı!

Kilis'e IŞİD tarafından Suriye'den atılan füzenin tahrip ettiği Eyüp Gökçeimam Ortaokulu ile Nazlı Ömer Çetin İlkokulu'nda sabah saatlerinde karne dağıtımında öğrenciler gözyaşlarına boğuldu ve teröre lanet yağdırdı.

Minik yüreklerden lanet yağdı!

18 Ocak pazartesi günü saat 09.30 sıralarında Suriye’den IŞİD tarafından atılan füzenin Eyüp Gökçeimam Ortaokulu ile Nazlı Ömer Çetin İlkokulu'na isabet etmesi sonucu temizlik görevlisi Ayşegül Polat (25) olay yerinde hayatını kaybederken, öğrenci Gülten Canpolat (13) ile okulda öğretmen Galip Polat ise yaralanmıştı.

GÖZÜ YAŞLI KARNE TÖRENİ

Eyüp Gökçeimam Ortaokulu ile Nazlı Ömer Çetin İlkokulu'nda bu sabah karne töreni düzenlendi. 192 öğrencinin bulunduğu Eyüp Gökçeimam Ortaokulu'na 50 civarında öğrenci karne almak üzere gelirken, öğrencilerin ağlaması dikkat çekti. Bazı öğrenciler birbirlerine sarılarak ağlarken, velililer ise Suriyelilere tepki gösterdiler. Öğretmenler, öğrencilerini teskin etmeye çalışırken, bazı öğrenci velileri, çocukları ile birlikte okula geldi. Öğrenciler patlama günü yaşananları anlatırken ağlayanlar oldu. Bazı öğrenciler, Gülten Canpolat’ın bir an önce iyileşerek aralarına dönmelerini istediler.

BİRİLERİNE İNAT DAHA DİMDİK DURACAĞIZ

Okul Müdürü Ahmet Polat ise duygusal bir konuşma yaparak, “Acı bir olay yaşadık. Unutacağız, geçmişi bu bize birbirimize daha çok sımsıkı sarılmamızı öğretti. Birbirimize daha sıkı sarılacağız. Dünya kısa bir dünya, birbirimizi daha çok seveceğiz, daha çok çalışacağız. Birilerine inat daha dimdik duracağız. İnşallah 15 gün sonra okulumuz eskisinden daha güzel olacak. O konuda söz veriyoruz. Birilerine inat daha çok birbirimizi seveceğiz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}