HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 29 Ekim'i unutturmak isteyenler var

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 29 Ekim'i unutturmak isteyenler var

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, '29 Ekim'i unutturmak isteyenler var. Tıpkı 19 Mayıs'ı unutturmak istedikleri gibi. Bu mümkün mü? Türk milletinin dimağından, Atatürk ve Cumhuriyeti silebilmek mümkün mü? Boşuna uğraşıyorlar' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 29 Ekim'i unutturmak isteyenler var

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde partili gençlerle bir araya geldi.

Akcagöz, "29 Ekim'i unutturmak isteyenler var. Tıpkı 19 Mayıs'ı unutturmak istedikleri gibi. Bu mümkün mü? Türk milletinin dimağından, Atatürk ve Cumhuriyet'i silebilmek mümkün mü? Boşuna uğraşıyorlar. Mustafa Kemal, bu topraklarda verilen bir var oluş mücadelesinin adıdır, bir namus kavgasının adıdır. Bu kavga, galibiyetle sonuçlanmış bir kavgadır. Dünyanın önünde eğildiği bu şanlı kavganın sonunda Cumhuriyet'i kurduk. Bugün bize düşen, bu emaneti daha yukarılara taşımaktır. Ama öyle lafta değil. Yoksa hergün ileri demokrasi de dur. Buna sadece kendin inanırsın, başkası inanmaz. Cumhuriyet'in silinmez izleri bizi bir arada tutuyor. Atatürk'ün çizgisinden uzaklaştıkça başımız beladan kurtulmuyor. 14 yıldır iktidarda olan AKP'nin uygulamalarına bakın. Atatürk"le yollarını ayıran bu iktidar, kimlerin oyuncağı olmuş, artık bilmeyen kalmadı" ifadelerini kullandı.

TÖREN VE FENER ALAYI
29 Ekim'de Samsun'da tüm Atatürkçülerle Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacaklarını ifade eden Akcagöz, " Cumhuriyet kolay kazanılmadı. Atatürk, Türk gençliğine inanıyordu. Atatürk'ün Cumhuriyet'i emanet ettiği gençlik, 29 Ekim'de Samsun'da saat 11'de Atatürk Anıtına çelenk bırakacak. Sonrasında ise geleneksel fener alayını gerçekleştirecek. Bu coşkuyla katkı vermesi için tüm Samsunluları saat 11'de Atatürk Anıtına, saat 18'de ise Ellialtılar DSİ önünden başlayacak fener alayı yürüyüşümüze davet ediyorum. 29 Ekim, ertelenecek, mazeret gösterilecek bir gün değildir. Cumhuriyet değerlerine inanmış tüm Samsunluları bu etkinliklere katkı vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}