Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat haber: Cumhuriyet Bayramı'na küçük asker damga vurdu

Tokat haber: Tokat'ta hafif yağmur yağışı altına yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında asker kıyafeti ile kutlamalara katılan 1,5 yaşındaki Zeynep Alya Şahin ilgi odağı olurken, Tokat protokolü ellik oyunu oynadı.

Cumhuriyet Bayramı'na küçük asker damga vurdu
Tokat haber:
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören öncesinde Vali Cevdet Can, Tokat Garnizon Komutanı Py.Alb. Aykut Biçeroğlu ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tören aracına binerek halkı ve öğrencileri selamladı. Törende konuşma yapan Vali Cevdet Can, günün önem ve anlamını belirterek, 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet hiç şüphesiz geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir' dedi.
Vali Can'ın konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu sportif faaliyetlerde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. 86 yaşında İsmail Aktaş ise törende kendi yazdığı 'Ak Savaşlar' isimli şiirini okudu.
Protokol ellik oyunu oynadı
Folklor gösterilerinin ardından Tokat protokolü vatandaşlarla birlikte ellik oyunu oynadı. Tokat Belediyesi itfaiye erleri ise itfaiye aracından havaya kaldırılan yangın merdiveninden aşağı Türk bayrağı açarak indi. Bando ekipleri ve öğrencilerle askeri birliklerin geçişini vatandaşlar alkışlayarak izledi.
Törene anne ve babası ile katılan 1,5 yaşındaki Zeynep Alya Şahin askeri birliklerin geçişini dikkatle izledi. Gazilerin geçişi sonrasında 100 metre uzunluğundaki Türk Bayrağını asker, vatandaşlar ve öğrenciler birlikte taşıyarak yürüdü. Törende motorlu ekiplerin geçişinin ardından atılan havai fişeklerden paraşüt açılarak yere inen Türk Bayrakları renkli görüntüler oluşturdu.

Cumhuriyet Bayramı’na küçük asker damga vurduEN ÇOK OKUNANLAR

İlkadım Belediyesi yeni hizmet binasının temeline ilk kazma vuruldu

1 İlkadım Belediyesi yeni hizmet binasının temeline ilk kazma vuruldu

Samsunda trafik kazası 2 ölü, 6 yaralı

2 Samsun'da trafik kazası: 2 ölü, 6 yaralı

Esnafa istimlak bedeli şoku

3 Esnafa istimlak bedeli şoku

3 önemli eksik

4 3 önemli eksik

Özköylü Aldığımız galibiyet ligin gidişatını değiştirebilir

5 Özköylü: ''Aldığımız galibiyet ligin gidişatını değiştirebilir''

Site Camiinin özgün yapısı bozuldu

6 Site Camii'nin özgün yapısı bozuldu

Özköylü görevinin başında

7 Özköylü görevinin başında

Samsunspor nefes aldı

8 Samsunspor nefes aldı!

Dolar petrolü de yaktı

9 Dolar petrolü de yaktı

Başkan Tutu umutlu

10 Başkan Tutu umutlu


SIRADAKİ HABER