HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Tehdit ediyor

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Tehdit ediyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Başbakan Binali Yıldırım'ın 'Başkanlık gelmezse Türkiye bölünebilir' diyerek halkı tehdit etme alışkanlıklarını sürdürdüklerini iddia etti

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Tehdit ediyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, yaptığı yazılı açıklamayla Başbakan Yıldırım'ın sözlerini eleştirdi.

Akcagöz, "Başbakan Binali Yıldırım, Başkanlık sistemi ile ilgili bir takım ezber cümleler kurarken, 'Başkanlık gelmezse Türkiye bölünebilir' demek suretiyle, hükümet olarak halkı tehdit etme alışkanlıklarının devam ettirdiklerini bir defa daha göstermiştir" dedi.

BÖYLE DÜŞÜNMEK SAFDİLLİKTİR
Akcagöz, açıklamasını şöyle sürdürdü: "AKP iktidara geldiğinde bitme noktasında bulunan terör, 14 yıl içinde adeta zirve yapmış ; bu yıllarda yapılan yanlışlar sonucunda terör örgütü toparlanmış ve askerimizi, polisimizi ve sivil vatandaşımızı şehit etmeye devam etmiştir. Dolayısıyla, Başkanlık gelmezse ülke bölünür diyenlere, AKP gitmeden terör de bitmez, akan kan da durmaz demek istiyoruz. Başkanlık, Tayyip Erdoğan'ın hevesi üzerine Türk milletine dayatılmak istenen rejimin adıdır. Binali Yıldırım'ın, 'Başkanlık gelmezse Türkiye bölünebilir' ifadesi, düpedüz halkı tehdittir. 93 yıllık Cumhuriyet döneminde bölünmeyen ülkemizin, Başkanlık sistemine geçilmezse bölüneceğini düşünmek, en basit tabiriyle safdilliktir. Kaldı ki, Binali Yıldırım'ın, Başkanlık sisteminin ne olduğunu tam olarak bildiğini de düşünmüyoruz."

MİLLET TAZGAHA DÜŞMEYECEK
Akcagöz, Başkanlığın Türkiye'de tek kişinin isteği ve şahsi ihtiraslarının ürünü bir düşünceden başka bir şey olmadığını ileri sürerek, "7 Haziran seçimlerinden sonra, 'Halkımız kaosu seçti' diyenler ve kısmi bir kaos yaratıp, 1 Kasım seçimlerine hazırlık yapanlar, aynı senaryoyu bir kez daha sahnelemek istemektedirler. Milletimiz bu oyuna gelmeyecek, bu tezgaha düşmeyecektir. Türkiye toprakları, bölünmez bir bütün olarak bir arada yaşamaya devam edecektir. Yapmamız gereken şey, Parlamenter demokrasimizi güçlendirmektir. Başkanlık, Türkiye'de tek kişinin en çok istediği, şahsi ihtiras ürünü bir düşünceden ötesi değildir" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}