Bahçeli: AKP hazırsa, MHP dünden vardır

MHP Lideri Bahçeli, idam cezası tartışmasıyla ilgili ''AKP hazırsa, MHP dünden vardır. Sayın Başbakan'a diyorum ki gelin bu işi bitirelim'' dedi.

Bahçeli: AKP hazırsa, MHP dünden vardır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında idam cezasını gündemine taşıdı. Bahçeli açıklamasında, ''AKP hazırsa, MHP dünden vardır” dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Ülkemiz uzun süreli bir siyasi cepheleşmeden sonra 15 Temmuz'da kanlı darbe girişimine maruz kalmıştır. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar geçen 4 ay 23 günlük sürede demokrasinin ilke usulleri ufalanmış yalan ve algı oyunları maalesef hakimiyet kurmuştur. Bu süre zarfında siyaset dağınık gelecek karanlık bir görüntü çizmiştir. Türkiye 1 Kasım'da derinleşen uzun süreli huzursuzluk dönemini henüz atlatabilmiş değildir. 15 Temmuz bu dönemi daha da derinleştirdi. Kavgayla mesafe alamayacağımız malumdur. Kutuplaşmayla Türkiye'nin hak ve hukukunu koruyamayız.

HATA MI ETTİK?

7 Haziran'dan sonra Türkiye'nin toparlanması için yol gösterdik, hata mı ettik? Ülke hükümetsiz kalmasın dedik çok şey mi istedik? CHP'nin kuyruk acısı ta buraya kadar dayanmaktadır. Milletimizin çıkarlarıyla uyuşmayan bir koalisyona sonu ölüm de olsa girmeyiz, giremeyiz. Dediler ki MHP AKP'nin önünü açtı. Bu çürük iddia sahipleri milli iradenin neye karar verdiğinin yabancısıdır. Ne yapsaydık sandıkta bulamadığımızı sokaklar da mı arasaydık? Biz yalnızca Türkiye'nin önünü açar düğümleri çözeriz. Başkası bizi ilgilendirmez. Biz yalnızca Türk milletinin yanında dururuz. Bunu çekemeyen kim varsa bizim de onunla hesabımız vardır. MHP kulislerin lobilerin çıkarcıların belirli bir zümre elit ve kaymak tabakanın değil Türk milletinin eseridir. 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışması taşları yerinden oynatmıştır. Siyasi tükenmişlik hali darbeci teröristlere kapı araladı.

Hükümet gittikçe ağırlaşan FETÖ ile mücadele sürecinde hukukun temel ilkelerinden ayrılmamalıdır. Garsona, sıvacıya, ebe ve hemşireye kadar inen ama hala siyaset ayağına değmeyen üst mevkilere dokunmayan FETÖ ile mücadelenin bu gidişle inandırıcılığını kaybetmesi mümkündür.

İDAM TARTIŞMASI

Gördüğümüz kadarıyla Cumhurbaşkanı gönüllüdür. Başbakan ise toplumsal talep olduğunu iddia ederek bunu mümkün olabileceğini söylemiştir. MHP İmralı canisinin asılması konusunda mücadelesini gösterirken karşımızdaki gökyüzü koalisyonu bunu engellemişti. Bizim duruşumuz aynıdır aynı olmayan bizi dün eleştirenlerin bizim çizgimize gelmesidir. Madem milletimiz bunu istemektedir o halde fuzuli konuşmaya gerek yoktur. AKP hazırsa MHP dünden vardır. Sayın Başbakan'a diyorum ki gelin bu işi bitirelim. Teklifin TBMM'ye gelmesi halinde MHP Türk milletinin talep ve beklentileri doğrultusunda gereğini yapacaktır. AB komiserleri kendi işlerine baksın.''EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kreşte şiddet kamerada

1 Samsun'da kreşte şiddet kamerada

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

2 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

Samaras hocalığa soyundu

3 Samaras hocalığa soyundu

Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

4 Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

Samsun'a zorunlu iniş

5 Samsun'a zorunlu iniş

İkisi de sakat

6 İkisi de sakat

Angan dert etmiyor

7 Angan dert etmiyor

Yardım için okul arıyorlar

8 Yardım için okul arıyorlar

Alman kadın şifayı Samsun'da buldu

9 Alman kadın şifayı Samsun'da buldu

İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri

10 İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri


SIRADAKİ HABER