HaberlerAnkara HaberleriSayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alacağız

Sayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alacağız - Ankara Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, 'Sayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alacağız, biz de anayasada gerekli teklifimizi bu doğrultuda yapacağız' dedi.

Sayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alacağız

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam konusuna ilişkin yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

Yıldırım, idam meselesinin bir anayasa meselesi olduğuna dikkati çekerek, 'Anayasada bir uzlaşma meselesi. Diğer siyasi partilerin de bu bir konuda mutabakat sağlanırsa milletini umumi arzusu olan sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir. Sınırlandırılmış düzenlemeden katımız ne? Ne zaman gündeme geldi, 15 Temmuz darbe girişiminde. Canı yanan millet, şehitlerimiz gazilerimiz var, bunların cezasız kalmamasını istiyor. Adaletin yerini bulmasını ve bunun gibi alçak girişimlerin bir daha olmamasını iStiyor. Bu talebe, vatandaşın bu talebine, bu feryadına kulak tıkayacak değiliz. Bu bilinmelidir. Ancak bunu da tek başına yapamayacağımızın ve bu düzenlemenin geriye doğru işlemeyeceğinin de bilinmesini isterim. Tabii ki Sayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alacağız, biz de anayasada gerekli teklifimizi bu doğrultuda yapacağız' ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Bahçeli?nin idam açıklamalarını değerlendirdi

SIRADAKİ HABER
}