HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Ülkeyi yaşanmaz hale getirdiler

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Ülkeyi yaşanmaz hale getirdiler

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, hükümetin Cumhuriyet Gazetesi operasyonunu eleştirerek, 'Olağanüstü hâl dönemi, totaliter bir yönetim anlayışını da beraberinde getirmiştir. KHK rejimi, ülkeyi yaşanmaz bir hale getirdi' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Ülkeyi yaşanmaz hale getirdiler

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonun bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi.

Akcagöz, Cumhuriyet Gazetesi'nin daha önce Ergenekoncu diye suçlandığını, şimdi ise FETÖ yanlısı yayın yaptığı iddiasıyla soruşturulduğunu savunarak, "Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye'nin aydınlık yüzünü temsil ediyor. Bu operasyon, kesin ve net olarak söyleyebiliriz ki, özgür basına yönelik olarak yapılmıştır. Olağanüstü hâl dönemi, totaliter bir yönetim anlayışını da beraberinde getirmiştir. KHK rejimi, ülkeyi yaşanmaz bir hale getirmiş, öncelerde çokça dile getirilen, demokrasiye yapılan saldırıyı def etme niyetinin, demokrasinin nefes alacağı tüm dinamikleri baskı altına alan bir niyet görüntüsüne evrildiği ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

ÇABALAR SONUÇSUZ KALACAK
Akcagöz açıklamasını şöyle sürdürdü: "Ülkedeki muhalif unsurlara yapılan saldırılar, muhalefeti sindirme ve etkisiz kılma çabaları, demokrasiye ve özgür düşünceye yönelik saldırılardır. Görmekteyiz ki bu saldırılar, tüm şiddeti ile devam etmektedir. Milletimiz, tıpkı 7 Haziran seçimleri sonrasındaki gibi, endişe ve kaygıya sürüklenmekte, Başkanlık rejimine muhtaçmış görüntüsü ortaya çıkarılmak istenilmektedir. Bu çabaları görmekteyiz. Ancak bu çabalar mutlaka sonuçsuz kalacaktır. Cumhuriyet Gazetesi'ne ve çalışanlarına yönelik bu, hukuka aykırı ve kabul edilemez arama ve göz altına alma işlemlerini kınıyoruz. Bu sürecin sonunda, mutlaka demokrasi kazanacaktır. Özgür basının galip gelmesi muhakkaktır. Bu nedenle, gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi çalışanları, derhal serbest bırakılmalıdır."

SIRADAKİ HABER
}