HaberlerTekirdağ HaberleriErgene Kaymakamı Kızıltoprak: 'Gıda sektöründeki hileler terörün bir başka çeşid

Ergene Kaymakamı Kızıltoprak: 'Gıda sektöründeki hileler terörün bir başka çeşid - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ'ın Ergene ilçesi Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, 'Gıda sektöründeki hileler terörün bir başka çeşididir' dedi.

Ergene Kaymakamı Kızıltoprak: 'Gıda sektöründeki hileler terörün bir başka çeşid

Gıda Tarım Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürlüğü'nün Marmara Bölgesi genelinde düzenlediği Gıda Kontrol Görevlisi Kursu'na Ergene'den katılan 3 veteriner hekim sınavda başarı göstererek sertifika almaya hak kazandı. Gıda Kontrol görevlilerine sertifikaları Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak tarafından verildi.
Ergene Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleşen programa Gıda Tarım Hayvancılık Ergene İlçe Müdürü Mustafa Süleymanoğlu ile belge almaya hak kazanan Veteriner Hekim İlke Kızıltoprak, Veteriner Hekim Görkem Tunca ve Veteriner Hekim Hasan Hüseyin Cahan katıldı.
Konuyla ilgili açıklama da bulunan Gıda Tarım Hayvancılık Ergene İlçe Müdürü Mustafa Süleymanoğlu, 'Kurumumuzda gıda kontrol görevlisi olarak önceden 4 arkadaşımız vardı. Son eğitim programıyla sayıları 7'ye çıktı. Bu sayede sayıları binin üzerinde olan gıda üretim ve satışı yapan hazır yemek firmalarının ve diğer işletmelerin denetimi için kurumumuz adına rahatlama olacaktır. Arkadaşlarımıza yürütecekleri bu görevlerinde de başarılar dilerim' dedi.
Konuyla ilgili hassasiyetlerini dile getiren Kaymakam Kızıltoprak ise, 'Konunun ciddiyetinin farkındayız. Omuzlarınızda veballi bir iş bulunuyor. Gıda sektöründeki hileler terörün bir başka çeşididir. Tarladan sofraya gelene kadar her aşamanın kritik kırılma noktalarında tedbirlerin iyi alınması o gıdayı tüketen toplum sağlığının korunması adına önemlidir. Özellikle aroma verici veya raf ömrünü uzatıcı yasaklı katkı maddeleri ile formülü tağşiş veya tahkir edilmiş ya da üretimi esnasında hijyen kurallarına uyulmamış, bir şekilde bulaşmış gıdaların toksikasyonlardan tutun da kanserojenik veya teratojenik etkileri olduğunu biliyoruz. Bu konuda Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı asla taviz vermiyor. Şimdi burada size düşen de bu ilçedeki gıda satışı ve üretimi yapan her lokasyonda toplum sağlığını bozacak hiçbir ihlale müsamaha göstermemenizdir. Ben kursu düzenleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürlüğümüze ve bu kursta başarı gösteren mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum' dedi.
Program sertifikaların takdimi ile sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}