Samsun'dan Şırnak'a binlerce kitap

Samsun'dan Şırnak'ta PKK tarafından yakılan kütüphanenin yeniden kuruluşuna büyük destek.

Samsun'dan Şırnak'a binlerce kitap

Şırnak’ta 28 Aralık 2015’te bölücü terör örgütü PKK tarafından yakılan kütüphane gençler tarafından yeniden kurulurken, Samsun’dan da bu kütüphaneye binden fazla kitap gönderiliyor.

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nun 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı “Şırnak’ta Sevgi ve Kardeşlik Kütüphanesi Kuruyoruz” adlı proje kapsamında tüm illerden kitaplar Ankara’da toplanmaya başlandı. Bu bağlamda konfederasyonun kurucu kulüpleri arasında bulunan Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği örnek bir çalışmaya imza atarak, Samsun’da topladıkları kitapları Şırnak’a gönderecek.

Tüm kötülüklerin cehaletten beslendiğini ifade eden Capoeira Derneği Başkanı Güngör Doğanay, “İlme ve bilme karşı olan zihniyetler, bir toplumu yozlaştırmanın en etkili yolunun bu iki değeri yok etmekten geçtiğini iyi bilirler. İnsanlık tarihinin en önemli dönüm noktası, tüm bilginin nesilden nesile aktarılmasına imkan veren yazının icat edilmesidir. Cahillik ve karanlıktan medet umanlar, tarihin her döneminde sahneye çıkarak toplumların yüz yıllar boyunca oluşturduğu tüm bilgi birikimini toptan imha etmeye çalışmışlardır” dedi.

Binden fazla topladıkları kitapları Şırnak’a göndereceklerini belirten Doğanay, “Tüm bu art niyetli çabalara karşı durmak için elimizden geleni yapacağız. 81 ilimizde oluşturacağımız gönüllü ekiplerimizle yakılan kütüphanelerimizi yeniden canlandırıyoruz ve oluşturduğumuz yeni kütüphanelere ‘kardeşlik’ adını veriyoruz. Hem Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu kurucu kulüp üyesi olmamız hem spordan sorumlu başkan yardımcılığı yürütüyor olmamız hem de asla yaşanmaması gereken bu tür hadiseler karşısında sessiz kalmamak adına bizler de Samsun’da elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Tarihten, edebiyata, sanattan, matematiğe, dini kaynaklardan spora kadar binden fazla kitabı yeni Şırnak’ta kuracağımız sevgi ve kardeşlik kütüphanesi için hazırladık” diye konuştu.

Capoeira Derneği’nde toplanan kitaplar Ankara’da Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nca oluşturulan merkezde tüm illerden gelen kitaplarla birlikte birleştirilip Şırnak’a gönderilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

2 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

3 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

4 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

7 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

8 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

9 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Şiddet haritasında Samsun ikinci

10 Şiddet haritasında Samsun ikinci


SIRADAKİ HABER