HaberlerMalatya HaberleriCHP İl Başkanı Kiraz, AK Parti'li Kahtalı'ya tepki gösterdi

CHP İl Başkanı Kiraz, AK Parti'li Kahtalı'ya tepki gösterdi - Malatya Haberleri

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, 'Türkiye'de değişmeyen tek şey CHP zihniyetidir' diyen AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'ya tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Kiraz, AK Parti'li Kahtalı'ya tepki gösterdi

Yazılı bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, 'Türkiye'de değişmeyen tek şey CHP zihniyetidir' diyen AK Parti İl Başkanı Kahtalı'yı eleştirerek, 'Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, CHP bu ülkede tam demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, barışı, kardeşliği, huzuru, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni savunuyor, savunmaya devam edecektir. Milletvekilimiz Veli Ağbaba da seçildiği günden itibaren ezilenden, dışlanandan, mağdurdan yana olan siyasi duruşunu devam ettirmektedir. Örgütümüz de partimizin ve milletvekilimizin bu değerlerini sürdürmeye devam edecektir. Eğer, bizim bu değerlerden vazgeçerek, antidemokratik uygulamaları, hukukun ayaklar altına alınmasını, insan hakları ihlallerini, ülkenin bölünmesini görmezden gelmemizi bekliyorlarsa kusura bakmayın elbette ki değişmeyeceğiz' ifadelerine yer verdi.
Kahtalı'nın CHP'yi 'darbe savunuculuğu' yapmakla eleştirdiğini hatırlatan Kiraz, 'AKP'nin il başkanı, geçmişten günümüze darbelerden kimlerin eziyet çektiğini, kimlerin palazlandığını aslında çok iyi biliyor. 12 Eylül'de Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış, mal varlığına el konulmuş, genel başkanı tutuklanmıştır. Bu partide siyaset yapan herkes, en ağır bedeller ödemiştir. AKP il başkanı ve yöneticileri, kimin 12 Eylül'den palazlandığını da görmek istiyorlarsa, dönüp aynaya baksınlar. Bizim başka bir cümle kurmamıza gerek kalmadan, gerçeklerle yüzleşeceklerdir. Şu çok iyi bilinmelidir ki AKP, 12 Eylül'ün ve 28 Şubat'ın ürünüdür. En son 15 Temmuz Darbe girişimine karşı tavrımız çok net ortadayken, 80 darbesinde bu kadar bedel ödemişken bizleri darbe savunuculuğu ile suçlamaları en basit ifadeyle abesle iştigalidir' dedi.
CHP İl Başkanı Kiraz açıklamasını şöyle sürdürdü:
'AKP İl Başkanı tüm Malatya'nın gözünün içine bakarak gerçekleri saptırmaktadır. Şöyle ki; 29 Ekim tarihli Resmi Gazetede yayınlanan KHK'lar ile OHAL bahanesiyle çok sayıda demokrat, aydın, ilerici kamu personeli de FETÖ kapsamında ihraç edilmiştir. Bu nedenle, 30 Ekim Pazar sabahı Eğitim Sen Malatya Şubesi'ni ziyaret ederek, KESK'e bağlı sendikaların ihraç edilen yönetici ve üyeleri ile basın açıklaması yaptık. Sayın Kahtalı, ya yapılan açıklamayı okumamış veya okuduğunu anlayamamış. Zira açıklamada FETÖ bahanesiyle FETÖ'yle hiç ilgisi alakası olmayan çok sayıda kamu personelinin mağdur edildiğini ve bu mağduriyetin giderilmesi için girişimlerde bulunacağımızı ifade ettik. Bir sosyal demokrat partinin genel başkan yardımcısının insan haklarını, demokrasiyi savunmasından, yapılan hukuksuzlukları gündeme getirmesinden daha doğal ne olabilir ki? İl Başkanı da çok iyi bilmektedir ki, KESK'li üyelerin FETÖ ile ilişkilendirilip, ihraç edilmesi sürecin sulandırılması anlamına gelmektedir. Yüzlerce kişinin sorgusuz sualsiz, kendilerini savunma hakları bile tanınmadan ihraç edilmiş olması başlı başına hukuksuzluktur'

SIRADAKİ HABER
}