HaberlerKayseri HaberleriTBMM Gündemine Kayseri Şeker'in başarıları damga vurdu

TBMM Gündemine Kayseri Şeker'in başarıları damga vurdu - Kayseri Haberleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun Başkan Vekili Ayşe Nur Bahçekapılı Başkanlığında 2 Kasım 2016 Çarşamba günü yapılan oturumuna Kayseri Şeker'in başarıları damga vurdu.

TBMM Gündemine Kayseri Şeker'in başarıları damga vurdu

Oturumda 64. Hükümet ile ilgili sorular üzerine söz alan Ak Parti Gurup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş; 'Sayın Başkan, nitekim, 64'üncü Hükûmetin bir üyesiydim ben de. 2009 veya 2010 ya da 2008 olabilir. O zaman, yargı vasıtasıyla, bir hâkim vasıtasıyla basın özgürlüğünün önüne geçildiğinden dolayı, yayın yasağı konulduğundan dolayı… Bir telefon görüşmemi o zaman bu sıralarda oturan bir milletvekili alıp… Gizli bir soruşturmada benim 3 tane konuşmam var. O konuşmayla ilgili -bir milletvekilinin konuşması dinleniyor- diyorum ki: 'Niye böyle yayın yasağı verdirdi?' diyorum.
İçeriği, Kayseri Şeker Fabrikasındaki yolsuzluktu. Yolsuzlukla ilgili olan konuydu' dedi.
Elitaş, ' Kayseri Şeker Fabrikasında yapılan yolsuzlukları, oradaki 1 katrilyon lirayı il başkanınız çok iyi bilir, o zamanki milletvekili de çok iyi bilir. O zamanki milletvekillinin -onun da kayıtları var, ses kayıtları var, sonradan geldi, dinledim- elmalarla, armutlarla nasıl ilişkiler içerisinde olduklarını da çok iyi biliriz ama siz bunu bilmezsiniz. Bakın, o günlerde Kayseri Şeker Fabrikasının yolsuzluklarıyla ilgili yaptığım mücadele benim boynumdaki önemli bir madalyadır. Siz bugün eğer Kayseri'deki herhangi bir vatandaşa sorarsanız 'Kayseri Şeker Fabrikası bundan altı sene önce, yedi sene önce 600 trilyon lira batak vaziyetteyken bugün 400 trilyon lira kâra geçtiyse, bütün borçlarını bitirdiyse bunda kimin katkısı var?' diye, bunu Kayserili çok iyi bilir ama siz bilmezsiniz. Bugün, 80 bin çiftçi ortağı olan bir büyük şeker fabrikası eğer Türkiye'nin en büyük 2'nci şeker fabrikası hâline geldiyse o da bizim o yaptığımız mücadeleden ortaya çıkandır' diyerek Meclis gündemine getirdi.

SIRADAKİ HABER
}