Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat haber: Tokat OSB'de ekmek fırınları havayı kirletmeyecek

Tokat haber: Tokat OSB Müdürü Oğuz Keleş, ekmekçiler sitesine doğalgaz gelmesi ile birlikte hem enerji tasarrufu sağlandığını hem de çevre kirliliğinin önlemiş olduğunu söyledi.

Tokat OSB'de ekmek fırınları havayı kirletmeyecek
Tokat haber:
Tokat OSB'de 2013 yılında Bölge Müdürlüğü ve sanayiciler arasında yapılan anket sonucunda OSB'de doğalgaz kullanımı sanayicilerin büyük bir çoğunluğu tarafından istenmesi üzerine başlatılan çalışmalar 2 yıl sürdü. 2015 yılında yaklaşık 2,5 milyon TL'lik yatırımla Tokat OSB doğalgazla tanıştı. Fabrikalar doğalgaz kullanmaya başlarken, hava kirliliği oranları düşmeye başladı. Tokat OSB Müdürü Oğuz Keleş, 7 yıldır kentte doğalgaz olmasına rağmen OSB'de doğalgaz verilememesinin eksikliğinin giderildiğini kaydetti.
Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat ve yönetim kurulu üyelerinin aldığı kararla doğalgazı OSB'nin sermayesinden karşılanarak sanayicilerin hizmetine sunulduğunu ifade eden Keleş, '2015 yılında alt yapı çalışması ile birlikte 2,5 milyon TL'ye ihale edilen doğalgaz çalışması 6 ayda tamamlandı. Şuan OSB'nin en uç noktasına kadar doğalgaz hattımız geçmektedir. Sanayicilerimiz geçtiğimiz yıl kış ayında doğalgazdan faydalanabildi. Yaklaşık 30 kilometrelik yol ağının tamamına yakın kısmına doğalgaz verilmektedir. Sanayicilerimizin yüzde 30'luk kısmı doğalgaz kullanıyor. Diğer kısmı da doğalgaz sistemini fabrikalarına adapte etmeye çalışıyor' dedi.
Müdür Keleş, doğalgazın çevresel faktörlere olumlu etkilerine dikkat çekerek, 'Doğalgaz gelmesi ile birlikte ekmekçiler sitesinde birçok fırın doğalgaz kullanmaya başladı. Bu da hava kirliliği anlamında önemli. Ayrıca yaklaşık 15 bin TL fındık kabuğu yakan bir ekmek fabrikası şuan 6-7 bin TL doğalgaz faturası ödüyor. Bu hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de çevreye olan kirliği önlemiş oluyor. Bu anlamda doğalgazın gelmesinde yardımcı olan Bakanımız Fikri Işık beye teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Tokat OSB’de ekmek fırınları havayı kirletmeyecekEN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

7 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun bizi bırakmadı

8 'Samsun bizi bırakmadı'

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

9 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslandan Samsunun 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

10 Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan Samsun'un 3 ilçesine doğalgaz müjdesi


SIRADAKİ HABER