HaberlerCHP'liler 'Önder'ini unutmadı

CHP'liler 'Önder'ini unutmadı

Samsun'un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Muzaffer Önder, vefatının 11. yılında adının verildiği parkta ve mezarı başında törenle anıldı. Gazi Sahnesi'nde ise Önder'in dostları anılarını paylaştı

CHP'liler 'Önder'ini unutmadı

Samsun'un ilk Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muzaffer Önder, vefatının 11. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte ilk olarak adını taşıyan parkta yer alan Muzaffer Önder Anıtı'na çelenk bırakıldı. Burada bir konuşma yapan CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, Önder'in CHP'liler için büyük bir değer olduğunu ifade ederek, "O kimilerinin başkanıydı, kimilerinin ağabeyiydi, kimilerinin yol arkadaşıydı. Onurlu duruşunu, dürüst kişiliğini bizlere en önemli miras olarak bırakmıştır. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak onu her zaman saygıyla anacağız ve onun izinden yürüyeceğiz" dedi.

KUR'AN-I KERİM OKUTULDU
Önder, Bafra Kolay'daki mezarı başında da anıldı. Buradaki törene eşi Sebahat Önder, CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Şevki Yılmaz, CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Yılmaz Türkoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ahmet Sarı, mesai arkadaşları, dostları ve partililerin katılımıyla mezarı başında düzenlenen tören sırasında Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

DÜRÜSTLÜĞÜ MİRAS BIRAKTI


Kabri başında bir konuşma yapan eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarı, "İyi insanlar beyaz atlara binip gittiler derler, hakikaten de öyle oldu. Muzaffer Önder ağabeyimiz herkese yardımcı olan, sorunlara çözüm arayan müstesna bir insandır. O bizlere miras olarak dürüstlüğünü bıraktı, onun izinden gitmeyi kendimize görev edindik. Muzaffer ağabeyimiz iyi bir partiliydi, iyi bir insandı, iyi bir yöneticiydi, iyi bir eşti mekânı cennet olsun, kabri ışıklarla dolsun" diye konuştu.

ANILAR PAYLAŞILDI


Mezarı başındaki törenin ardından Samsun Gazi Sahnesi'nde "Anılarla Muzaffer Önder" söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşi, gençlik kolları üyeleri tarafından hazırlanan video gösterimi ile başladı. Daha sonra kürsüye Önder döneminde Büyükşehir Belediyesi'nin Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Yılmaz Türkoğlu, "Muzaffer Önder örnek insandı. Sade ve yalın insandı. Halkını severdi. Adı daima dürüstlükle anıldı. Farklı bir siyasetçiydi. Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili oldu, iki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ama herkese örnek olacak şekilde sadece partisinin değil, tüm partililerin başkanı oldu. Toplum çıkarlarını kişi çıkarlarından üstün tuttu. Onun döneminde belediyecilik adına Samsun çok önemli kazanımlar elde etti. Şimdi ebedi istirahatgahında görevini eksiksiz yerine getirmenin huzuru ile yatıyor" dedi.

Konuşmanın ardından kürsüye gelenler bazı partililer, merhum Başkan Önder ile ilgili yaşadıkları anıları anlattı.

Barış BUDANOĞLU, Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}