Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Çanakkale haber: AK Parti demokrasi şehitleri için talep etti, CHP 'hayır' dedi

Çanakkale haber: 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından 27 gün boyunca Çanakkale İskele Meydanı'nda nöbet tutan Ak Parti Çanakkale il ve merkez ilçe teşkilatı, meydanın adının 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi talebinde bulundu. CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP'lilerden bu talebe ret yanıtı geldi.

AK Parti demokrasi şehitleri için talep etti, CHP 'hayır' dedi
Çanakkale haber:
Çanakkale Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında İskele Meydanı'nın adının 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi konusu gündeme geldi. AK Partili yöneticiler bu taleplerini ilk olarak sözlü daha sonra da yazılı olarak Çanakkale Belediyesi Meclisi'ne bildirdi. Dün gerçekleştirilen toplantıda bu talep oylamaya sunuldu. AK Partili meclis üyeleri evet oyu kullanırken, CHP'li meclis üyeleri hayır oyu kullandı. MHP'li meclis üyesi Ufuk Demirbaş ise oylamada çekimser kaldı.
Mecliste yaşanan gelişmelerin üzerine AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Haluk Babacanoğlu ve diğer partililer, bugün İskele Meydanı'na gelerek 'Demokrasi Meydanı' yazılı pankart astılar.
Parti adına açıklamada bulunan İl Başkanı Yeşim Karadağ, 27 gün boyunca demokrasi nöbetleri tuttuklarını belirterek, 'Demokrasi nöbetleri tutarken, Sayın Ülgür Gökhan'ı ve CHP yönetimini bu meydanlara çağırdık. Söz konusu vatan toprağımız diyerek gelin bir olalım dedik. Meydanlara gelmediler, gelmesinler. Biz, Çanakkale Belediyesi'nden demokrasi nöbetlerimizi tutarken bir istekte bulunduk. Eylül ayı meclisine katıldım. Belediye meclis üyelerimle birlikte bir talebimiz oldu. Dedik ki bu İskele Meydanı'nın adını 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı yapalım dedik. Ülgür Gökhan tamam dedi ve söz verdi. Hatta belediye meclis üyelerinizin bile önerge sunmasına gerek yok dedi. Önergemizi sunduk bir ay meclis gündemine bu konuyu almadı. Ve Kasım meclisinde 2 ay sonra bu konu mecliste gündeme geldi sonuç olumsuz, ret arkadaşlar' dedi.
'Kent Konseyi belediyenin organı gibi çalışmıyor mu?'
Kent Konseyi tarafından referandum yapıldığını ancak kendilerine sorulmadığını belirten Karadağ, 'Gerekçe halka sormuşlar, halk bunu istemiyormuş. Arkadaş, Kent Konseyi bir referandum yapıyor, halka soruyor. Ben soruyorum, Kent Konseyi belediyenin organı gibi zaten çalışmıyor mu? Bize niye sorulmadı? Bizim niye haberimiz yok? Bakın korkmayın! Neden korkuyorsunuz? Bize iki üç gün demokrasi nöbeti tutmakla demokrat olunmaz dediniz. Biz demokrasi nöbetini hep tutuyoruz dediniz' diye konuştu.
'HDP barajı geçtiğinde pilav dağıtırken korkmadığınız gibi şimdide korkmayın'
246 demokrasi şehidimizi unutturmamak adına İskele Meydanı'nın adını 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı olmasını istediklerini belirten Karadağ, 'Çanakkale ruhuna yakışan bir hamle yapalım diye bunu sizden bekliyoruz. HDP barajı geçti diye pilav dağıtırken korkmadığınız gibi korkmayın. PYD sınır komşumuz olabilir derken korkmadığınız gibi korkmayın. PKK'ya yataklık yapan belediyelik kardeşliğinden vazgeçmekten korkmadığınız gibi korkmayın diyorum. Ve biz bu meydanın 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı olmasını istiyoruz' şeklinde konuştu.

AK Parti demokrasi şehitleri için talep etti, CHP ’hayır’ dediEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Tamamen asparas

1 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Tamamen asparas

Sağlar Samsunda konuştu 1 numaralı FETÖcü Tayyip Erdoğan

2 Sağlar Samsun'da konuştu: 1 numaralı FETÖ'cü Tayyip Erdoğan

Kayyum böyle yaparsa

3 Kayyum böyle yaparsa...

MHP Samsun Milletvekili Usta Altına yönlendirme çok yanlış

4 MHP Samsun Milletvekili Usta: Altına yönlendirme çok yanlış

Önce ziyaret, sonra toplantı

5 Önce ziyaret, sonra toplantı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Üç ihtimalli maç

6 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: Üç ihtimalli maç

Sağlar, Haber Medyaya övgü yağdırdı

7 Sağlar, Haber Medya'ya övgü yağdırdı

I love Samsunspor

8 I love Samsunspor

Bakan Soylu terörle mücadelede tarih verdi

9 Bakan Soylu terörle mücadelede tarih verdi

Samsundaki yurtlarda sorun yok

10 Samsun'daki yurtlarda sorun yok


SIRADAKİ HABER