Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun haber: Samsun Canik Basketbol'un yeni antrenörü Erdal Yeğin oldu

Samsun haber: Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nin takımlarından Samsun Canik Belediyespor, Başantrenör Erdal Yeğin ile 2 yıllığına anlaştı.

Samsun Canik Basketbol'un yeni antrenörü Erdal Yeğin oldu
Samsun haber:
Geçen aylarda hayatını kaybeden Başantrenör Mehmet Can Öztürk'ün ani ölümünden sonra bir müddet antrenörsüz kalan Samsun Canik Belediyespor'un yeni hocası Erdal Yeğin oldu.
Canik Belediyesinde gerçekleşen imza törenine Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Canik Belediyespor Başkanı Ercan Bayrak, yönetim kurulu üyeleri ve Samsun Canik Belediyespor'un yeni antrenörü Erdal Yeğin katıldı.
İmza töreni öncesi konuşan Samsun Canik Belediyespor Başkanı Ercan Bayrak, 'Erdal hocamızla görüşüp anlaştık. Bundan sonraki süreçte Erdal hocamız Canik Belediyespor'a, Türk basketboluna hayırlı olmasını diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum. Şimdiden herkese hayırlı olsun' dedi.
Genç: 'Can Öztürk hocamız bize izler bıraktı'
Konuşmasına eski antrenörleri Mehmet Can Öztürk'e rahmet dileyerek başlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Bize emeği geçen çok kıymetli takımımızın koçu Mehmet Can Öztürk hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Geçen yıl güzel bir yıl geçirdik. Bu yılda heyecanlı başladık. Öztürk hocamız bize izler bıraktı. Biz de hocamızın ilkelerini ve duruşunu yaşatmak adına Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'ndeki salonun ismini vererek ismini yaşatıyoruz. Avrupa'da oynuyoruz. Ümidimiz takımımızın Süper Lig'de hak ettiği yeri alması ve Avrupa'da da oynamaya devam etmesini istiyoruz. Bu doğrultuda hoca arayışına girdik. Mehmet Can Öztürk hocamızın bıraktığı yerden daha ileriye emin adımlarla götürecek olan Erdal Yeğin hocamız tercih edildi. Erdal hocamız ile birlikte hem Samsun Canik Belediye Basketbol takımına hem de alt yapı, minik ve genç takımımızı üst seviyelere taşıyacaktır. Basketbol bu şehrin ana spor dallarından biri haline geldi. Spor dünyada bir markadır. Doğru kullanırsanız dünyada ve şehirler arasında yerini alırsınız. Bizim Süper Lig'de olan takımımız bayan basketbol takımıdır. Güzel neticelere imza atacaktır' diye konuştu.
Yeğin: 'Keşke Mehmet Can kardeşimiz hayatta olsaydı da bunları yaşamasaydık'
Bütün deneyimlerini takıma yansıtacağını ifade eden Samsun Canik Belediyespor'un yeni Başantrenörü Erdal Yeğin, 'Mehmet Can Öztürk kardeşimiz aramızdan ayrıldı. Bu vesile ile buraya gelmek bende buruk bir sevinç oluşturdu. Böyle olmasını istemezdim. Keşke Mehmet Can kardeşimiz hayatta olsaydı da bunları yaşamasaydık. Ama sonuçta hayat böyle bir şey. Biz onu en iyi şekilde yapacağımız işlerle onun ruhunu şad edeceğimizi düşünüyorum. Böyle bir göreve belediye başkanımız, kulüp başkanımız ve yönetim kurulumuzun huzurunda beni böyle bir göreve layık gördükleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Top bundan sonra bizde olacak. Canik Belediyespor'un kadınlar liginin çok değerli takımlarından birisi olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Karadeniz'de de tek süper lig takımıdır. Takımın bu sene Avrupa kupasında oynaması şehre ayrı bir önem katıyor. Bunların hepsinin bilincindeyiz. Bugüne kadar olan bütün deneyimlerimi ve basketbol kültürümü bu şehre fazlasıyla yayacağıma inanıyorum. Bu konuda güvenim tam. Bu anlamda da basına ihtiyacımız olacak. Bu bir ekip ve takım işidir. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel duygu ve anılarla burada anılmak istiyoruz' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Samsun Canik Belediyespor'un yeni Başantrenörü Erdal Yeğin, 2 yıllık kontrat imzalayarak takımın yeni hocası oldu.

Samsun Canik Basketbol’un yeni antrenörü Erdal Yeğin olduEN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı

1 Giresun'da Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı.

Güncelleme Şehir magandalarının silahlı kavgasında yoldan geçen 2 kişi yaralan

2 (Güncelleme) Şehir magandalarının silahlı kavgasında yoldan geçen 2 kişi yaralan

Bolu Dağında Bayram yoğunluğu başladı

3 Bolu Dağı'nda Bayram yoğunluğu başladı

Bayram öncesi sürücülere lokum gibi karışılama

4 Bayram öncesi sürücülere 'lokum' gibi karışılama

Gençlerin kavgasında bıçaklar çekildi 1 ölü 3 yaralı

5 Gençlerin kavgasında bıçaklar çekildi: 1 ölü 3 yaralı

Boğa hem yolu hem de bayramı şaşırdı

6 Boğa hem yolu hem de bayramı şaşırdı

Konyada otomobil kum yığınına çarptı 6 yaralı

7 Konya'da otomobil kum yığınına çarptı: 6 yaralı

Bakan Soylu Batı bugün terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğraf

8 Bakan Soylu: 'Batı bugün terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğraf

AK Partiden iftar

9 AK Parti'den iftar

İzmirde kamyonetin kasasında 47 göçmen yakalandı

10 İzmir'de kamyonetin kasasında 47 göçmen yakalandı


SIRADAKİ HABER