HaberlerKayseri HaberleriAK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız söyleşiye katıldı

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız söyleşiye katıldı - Kayseri Haberleri

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ali Rıza Özderici İmam Hatip Lisesi'nde söyleşiye katıldı. Burada öğrencilere hitap eden Yıldız, 'Kardeşliğin söndüğü bir ortam oluşturmak istediler. Hamt olsun buna müsaade etmedik' dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız söyleşiye katıldı

Ali Rıza Özderici İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen 'Kariyer Günleri'nin konuğu olan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, burada öğrencilerin sorularını yanıtladı. Burada öğrencilere nasihatlerde bulunan Yıldız, 'Hayat varsa ölüm var, sağlık varsa hastalık var, görebiliyorsak görememek var. Biz tatil yapmak isteriz. Tatil ancak okuduğunuz zaman, iş hayatındayken tatil anlamlı olur. 365 gün tatilde olduğunuz kavramın adı tatil olmaz. Güçlü olacağız. Çünkü sizler güçlü insanlarsınız. Güçlü olmak demek, dünyayı ve ahireti ikisini beraber bulundurabilmektir. Bazı şeylerin dünyada karşılığını alamamış olabiliriz. Ama ahiretle beraber birleştiğinde bunun çok daha anlamlı olduğunu hep beraber görmüş olacağız' dedi.
Gençliğin 15 Temmuz'da ülkesine sahip çıktığının altını çizen Yıldız, 'Türkiye'de yaşananlar, hele hele 15 Temmuz'da yaşananlar bu yaşananların her birisinin doruğa çıktığı bir ortam oluşturmak istediler. Kardeşliğin söndüğü bir ortam oluşturmak istediler. Buna müsaade etmeyeceğiz, etmedik hamt olsun. En başta sizlerin, milletimizin ülkeye sahip çıktığı ortamla beraber bunlar gerçekleştirildi. Acaba gençlik neye meylediliyor denildiği anda 15 Temmuz gecesinde ve onu takip eden bir ay boyunca sürekli meydanlardaydınız. Bu aldığınız eğitimden bağımsız bir konu. Ama okuyacaksınız. Okumanın şuanda eksi olduğu ortamlarda bulunuyoruz' ifadelerini kullandı.
Söyleşi öğrencilerin Taner Yıldız'a merak ettiği soruları sorması ile devam etti. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da katıldı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız söyleşiye katıldı

SIRADAKİ HABER
}