Şahinoğlu, Rektör Adayı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Haziran ayında yapılacak OMÜ Rektörlük seçimi için aday olduğunu açıkladı.

Şahinoğlu, Rektör Adayı

Daha önce iki dönem OMÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunan Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, OMÜ Rektörlüğü'ne aday olduğunu söyledi.
'BİLGİNİN ÜRETİLİP SANAYİYE SERVİS EDİLDİĞİ YERDİR ÜNİVERSİTE'
OMÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı döneminde, arkadaşlarıyla birlikte önemli görevlere imza attıklarını ifade eden Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, 'OMÜ Tıp Fakültesi'ni arkadaşlarımızla birlikte önemli noktalara taşıdık. Üniversiteler, bulundukları şehirler için büyük önem arz eder. Çoğu şehir ve üniversite birbirinden kopuk yaşar. Bu o şehir ve üniversite için önemli bir eksikliktir. Bunlar et ve tırnak gibidir. Bilginin kaynağı olan üniversiteleri şehirden ayrı tutamazsınız. Üniversitenin o şehre katkısı, sadece bilgi üretmek değildir. Çalışanıyla öğrencisiyle de o şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlar' dedi.
'SAĞLIK ÖNEMLİ İSTİHDAM SAĞLAR'
Bilimsel ve akademik çalışmalarının yanında istihdamın artırılmasına yönelik, başta sağlık ve eğitim alanlarında olmak üzere birçok yatırımın hayata geçirilmesinde özel müteşebbislere de öncülük ettiğini belirten Prof. Dr. Şahinoğlu, 'Sağlık, doktor ve hasta ilişkisi olarak görülür. Oysa ortada sadece böyle bir durum yoktur. Sağlık son yıllarda önemli derecede istihdam alanları oluşturmuştur. Bununla da kalmayıp yaklaşık 30 yıl boyunca başta Hekimler Birliği Vakfı, İlim Yayma ve Eğitim Vakfı, Aydınlar Ocağı, OMÜ Vakfı, Ensar Vakfı ve daha birçok sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına destek vererek, medeniyetimizin yeniden inşa edilmesinde görev alacak ülkemizin ve insanlığın ihtiyacı olan sağlam, seciyeli, seviyeli, dürüst, çalışkan, güvenilir, ülkesine, köklerine ve kültürüne bağlı nesillerin yetişmesine katkı vermeye gayret ettik. Bu anlayışla ve 'insanı yaşat ki, devlet yaşasın' düsturuyla hareket ettik' diye konuştu.
ŞAHİNOĞLU KİMDİR?
1976 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, yüksek lisans eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, doktora eğitimini ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü'nde tamamladı. Çeşitli üniversitelerde görev yapan Prof. Dr. Şahinoğlu, 1995 yılından beri OMÜ Tıp Fakültesi'nde görev yapıyor. Daha önce iki dönem OMÜ Tıp Fakültesi Dekanlık görevini sürdüren, İngilizce ve Almanca bilen Şahinoğlu, halen OMÜ Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürüyor. Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu   OMÜ Rektörlüğü  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

9 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

10 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor


SIRADAKİ HABER