Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Erdoğan ikaz etti değiştirildi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen bordo bereli Üstteğmen Uğur Taşçı'nın için devlet ve askeri erkanın katıldığı törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tabutların yanlış yöne koyulduğunu imama söyleyerek yönünü değiştirtti.

Erdoğan ikaz etti değiştirildi

İkindi namazının kılınmasının ardından tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, şehidin babası ile birlikte saf tuttu. Safın tabuta uzak olduğu gören Erdoğan cemaatle birlikte 3 adım öne geldi.

Eşi, acı haberi Samsun'da almıştı, Üsteğmen uğurlandı

Öte yandan cenazeye katılanların çokluğu nedeniyle tören caminin arkasında düzenlendi. Bulunulan alanda musalla taşı olmaması nedeniyle tabutlar demir çubuklardan yapılan düzeneklere koyuldu. Ancak tabutların yanlış yöne koyulduğunu tören alanına geldikten sonra saf tutan Erdoğan fark etti. Erdoğan bunun üzerine durumu alandaki imamlara söyledi. Tabutların yönü vatandaşların ve yakınlarının yardımıyla değiştirildi.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından şehit Taşçı'nın cenaze namazı, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran tarafından ikindi namazını müteakip kıldırıldı. Namazın kılınmasının ardından dualar edilerek helallik alındı. Hellalik alınmasının ardından şehidin cenazesi tören mangasının omuzlarında tören aracına koyuldu. Cenaze taşındığı esnada vatandaşlar "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Şehidim Hakkının Helal Et Bize" sloganları attı. Cenaze araca koyulmadan önce ise bazı vatandaşlar tabutun üzerine gül attı. Cenazenin araca koyulmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, bakanlar, askeri erkan ve vatandaşların bulunduğu kortejde bir süre yürüdü. Kortejdekiler bu esnada tekbirler getirdi. Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu camiden ayrılmadan önce şehidin eşiyle görüştü. Kısa süreli görüşmenin ardından Sare Davutoğlu'nun ağladığı görüldü.

Şehidin cenazesi tören mangasının eşliğinde askeri cenaze aracına koyularak son hellalliği alınmak üzere Sarıyer Ferahevler mahallesindeki evinin önüne götürüldü. Burada edilen dualar ve helallik alınmasının ardından cenaze defnedilmek üzere Yeniköy Şehitliği'ne götürüldü.EN ÇOK OKUNANLAR

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

1 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

2 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr Selim Temurci CHP demokrasimizin defosudur

3 AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: 'CHP demokrasimizin defosudur'


SIRADAKİ HABER