HaberlerDiyadin'in hedefinden hakemler vardı

Diyadin'in hedefinden hakemler vardı

Göztepe Teknik Direktörü Metin Diyadin, 'Hiç kimseyi eğlendirmeye çıkmıyoruz. 4. hakeme söylüyorum 'Hocam haklısın' diyor. 'Ayıp ediyor Adana'nın oyuncuları' diyor. Ayıp ediyorsa göstereceksin' dedi.

Diyadin'in hedefinden hakemler vardı


PTT 1. Lig 19. haftasında golsüz sona eren Göztepe - Adanaspor maçı sonrası basın toplantısında konuşan Göztepe Teknik Direktörü Metin Diyadin, hakemleri eleştirdi. Maçta en az 6-7 tane net pozisyonlarının olduğunu kaydeden Diyadin, 'Bu kadar golü kaçırdıktan sonra tabii ki zorlaşıyor iş. Buna rağmen kontra da olsa bir tane pozisyon vermedik. Ancak Kuddusi Mütüoğlu alsın bu maçın kasetini seyretsin bakalım bu maç kaç dakika oynandı. Bir tane takım var oyunu forse eden her şeyiyle golü bulmaya çalışan, bir tane takım var oynamamaya gelmiş... Hareketli bir oyunda rakip oyuncu yatıyor oyunu durduruyorsun atağa geçiyor yok bu sakatlık. Bu bir değil iki değil üç değil, en az 6-7 tane. Rakip takımın kalecisi sarı kart görmedi ya. Bu kadar ucuz mu? Benin birileri gibi arkadan telefon açıp da Kuddusi hocayı şikayet edecek halim yok. Direkt söylerim yani. Canlı söylüyorum telefonda değil. Benim şahsım önemli değil. Burada bir Göztepe takımı var, burada bir yatırım var. Buraya gelmiş taraftar var. Hiç kimseyi eğlendirmeye çıkmıyoruz. 4. hakeme söylüyorum 'Hocam haklısın' diyor bana. 'Ayıp ediyor Adana'nın oyuncuları' diyor. Çaresi ben miyim kenardan? Ben mi yönetiyorum? Ne ayıp ediyor. Ayıp ediyorsa göstereceksin. Neyi ne yapacağını sen bileceksin. Her pozisyon rakip yerde. Yazık günah. Ama önemli değil. Haftaya Fenerbahçe, Galatasaray birilerini yönetirler zaten. Ceza almamak için başka bir şey söylemek istemiyorum. Bunu bir antrenörün isyanı gibi algılamayın. Öyle ucuz mu bu iş. Zaten sahamız yok deplasman gibi oynuyoruz. İzmir'den buraya bu kadar taraftar geliyor. Yazık günah. Sizi mi eğlendireceğiz?' dedi.
'BİR TANE DAHA BÖYLE BİR MAÇ YAPSALAR BİTİRİRLER HERKESİ'
Toplantının sonunda soruları yanıtlayan Diyadin, Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu'nun 1 puan için geldiklerini söylemesinin hatırlatılması üzerine, 'Zaten 1 puana geldi. Belli değil mi? Şu maçın ilk yarısı 1 dakika ilave yapıyor. Komedi gibi. Oyuncu değişiklikleri var 3'er taneden 6 tane, sadece oyuncu değişikliği var. En az 6 tane hareketli oyunda yere yatıyorlar sakatlık diye durduruyorsun, 6 tane böyle. Kaleci vakit geçirmeye de saymıyor. Bu kadar kolay değil ki. Ama önemli değil. Biz ilk iki adına iki puanlık yara aldık. Bunun diğer tarafı var. Bugün her şeyimizle 3 puana şartlandık. Oyun içerisinde pozisyonlar da her şeyi bunu gösteriyor. 3 puanla beraber ilk iki adına orada tutunmak için bizim için önemli bir maçtı. Bundan bir tane daha böyle bir maç yapsalar bitirirler herkesi. Biz ya da başka bir takım. Bitirmek istiyorsan böyle bitirirsin. Alsınlar seyretsinler kendileri. Kimseye de telefon açıp konuşmam ben' diye konuştu.
STADIN DURUMU
Zemin şartlarıyla ilgili sorulan bir soru üzerine Diyadin şu cevabı verdi:
'Yapacak bir şey yok sezon başından beri kendi stadımızın olmayışı. Etkilememesi mümkün değil ama yapacak bir şey yok.'

SIRADAKİ HABER
}