Samsun dikkat merkezi olacak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'yla Samsun'un bir dikkat merkezi olacağını belirterek, 'Samsun, hem Türkiye'de hem de dünyada ciddi manada algı anlamında ön plana çıkacak' dedi

Samsun dikkat merkezi olacak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 yılında Samsun için yapılacak önemli çalışmalar bulunduğunu söyledi.

Bakan Çağatay Kılıç, bu çalışmalardan en önemlillerinden birinin 2017 yılı içerisinde Samsun'da yapılacak işitme engelliler olimpiyatlarına hazırlık olduğunu belirterek, "Bu olimpik ve paralimpik oyunlardan sonraki en büyük spor organizasonu. Bu anlamda Samsunumuzun ev sahipliği yapacak olması hem Samsun için farklı bir tanıtım fırsatı olacak, hem de aynı zamanda bununla alakalı yapılması gereken hazırlıklar ve alt yapı noktasındaki yatırımlarla ilgili olatak da ciddi bir yatırım alma imkanı olacak. Tabi spor anlamındaki alt yapıda zaten bir eksiğimiz yok. Çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Yapılması gereken ihaleler bitmek üzere. Bazı tesislerimizin artık neredeyse son aşamasına geldik. Yeni inşa edilecek olan tesisler de hızlı bir şekilde bir takvim çerçevesinde inşa edilecek" diye konuştu.

DÜNYADA ÖN PLANA ÇIKACAK
Olimpiyatlarla ilgili Samsun Valiliği, tüm belediyeler, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve medyanın üzerine büyük sorumluluklar düştüğünü kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, "Çünkü Samsun bir dikkat merkezi olacak. Samsun, hem Türkiye'de hem de dünyada ciddi manada algı anlamında ön plana çıkacak. Dolayısıyla bununla ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.

TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
Olimpiyatlar için yapılan hazırlıkların dışında Samsun'a yönelik çok önemli yatırımların da olduğunu kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, "Ama sportif yatırımların aynı zamanda turizme de hizmet ettiğini hatırlarsak, bunlar farklı bir anlamda da katkı sağlayacak yatırımlar oluyor. Tabi burada yapılan yatırımlarla ilgili bir takım eleştiriler de geliyor. Yine de ben inanıyorum ki Samsun'daki vatandaşlarımız bunların Samsun'a getireceği katkıyı gördüklerinde, bunların ne kadar yerinde olan yatırımlar olduğunu anlaşacaklardır. Samsun genelinde baktığımızda Samsun'un kendisiyle alakalı büyük bir potansiyeli var. Bu anlamda iş dünyamızın da ve bu iş dünyamızın içerisindeki aynı zamanda Samsun'da faaliyette bulunan tüm sektörlerin ciddi anlamda bir araya gelerek koordineli şekilde geleceğe doğru yatırımlarına devam etmesi gerekiyor. Çünkü Samsun, Karadeniz'in en büyük şehri. Arazi yapısıyla, tarımsal anlamdaki imkanlarıyla, sanayi anlamıyla ileriye dönük olarak çok büyük potansiyeli var. Ülkemizin gelişimine katkı sağlamak açısından çok büyük fırsatı var Samsun'un. Bunu hep beraber değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

SAMSUN FARKLI
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun Samsun'a çok özel ilgi ve alakalarının olduğunu, bu nedenle yatırımlar ve bunların takibi noktasında bu ayrıcalığın hissedildiğini kaydetti. Kılıç, "Sadece hükümet yatırımları değil aynı zamanda özel sektör yatırımlarını da desteklemek ve aynı zamanda teşvik etmek için de çok yoğun bir çaba sarfediyoruz. İnşallah bunların da farklı noktalarda ortaya çıktığını göreceğiz" dedi.

GÜNEYDOĞU'YA ÇOK ÖZEL PROJELER
Kılıç, terörle mücadelede kararlı tutumlarının devam edeceğini, güvenlik güçlerinin çalışmalarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mille Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ortak çalışmalarıyla bölgede çok ciddi yatırımlar ve projelerin hayata geçirelerek, bölge gençliğinin ve insanının teröre bulaşmasının önüne geçileceğini de sözlerine ekledi.

Nur OK Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç   2016 Samsun yatırımları  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

2 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

6 Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

Samsun'da UBFED'de deprem

7 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'a yeni üniversite mecliste onaylandı

8 Samsun'a yeni üniversite mecliste onaylandı

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

9 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

 Genel müdürden öğretmene plaket

10 Genel müdürden öğretmene plaket


SIRADAKİ HABER