HaberlerSamsun'da artık veresiye yok

Samsun'da artık veresiye yok

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, 'Verisiye ile altın satışı eskiden vardı, şu anda yok' dedi

Samsun'da artık veresiye yok

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, son günlerde basında çıkan 'veresiye ile altın satışı' konusunda açıklamada bulundu.

Özman, Samsun'da veresiye ile altın satışının eskiden olduğunu, şu anda piyasalardaki durgunluk nedeniyle böyle bir durum olmadığını ifade etti.

İŞ YOĞUNLUĞU YOK
Piyasada 'kuyumcular veresiye altın veriyor' gibi bir izlenim oluştuğunu ifade eden Özman, "Samsun'da böyle bir veresiye altın satışı söz konusu değil. Eskiden, hiç olmazsa bile eşimize dostumuza veresiye satışı yapıyorduk. Çünkü iş sirkülasyonu fazlaydı ve bu tür bir satış hiçbir kuyumcuyu zorlamıyordu. Fakat şu anda işler oldukça durgun, iş yoğunluğu yok. Veresiye verilen altınları, yeni bir satışla doldurma imkanı yok. Özetle ifade etmek gerekirse, kamuoyunda çıkan 'veresiye ile altın satışı' Samsun'da yok. Eskiden veresiye yoktu da, şu anda var gibi bir durum söz konusu değil. Aslında eskiden vardı, şu anda yok. Kredi kartı ile alımlar ise BDDK'nın düzenlemeleri ile 4 taksit şeklinde uygulanmaktadır" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}